nojavan7ContentView Portlet

ستاره‌های دنباله‌دار
مأموریت نو+جوان برای آن‌هایی که می‌خواهند راه شهدا را دنبال کنند
ستاره‌های دنباله‌دار

شهاب باران دو سال پیش با بچه‌های تشکلمان رفته بودیم کویر. در تاریکی مطلق دراز کشیدیم روی تپه‌های شنی کویر و خیره شدیم به آسمان، انگار بین ما و آسمان فاصله‌ای نبود. آقای احمدی یکی‌یکی ستاره‌های دب اکبر و دب اصغر و ستاره قطبی را نشانمان می‌داد و می‌گفت: چگونه می‌شود با ستاره‌ها جهت‌یابی کرد.

1

در مسیر شهدا

 می‌گفت:« شهدا مثل ستاره‌ها راه را به ما نشان می‌دهند. وقتی سردرگم شدیم و در بیابان زندگی گیر افتادیم کافی است به سمت درست حرکت کنیم. این‌قدر بحث داغ بود که تا نماز صبح حرف زدیم. ناصر بیشتر از همه سؤال داشت. پرسید: «خب چطور می‌شود مثل شهید باشیم؟ باید چه‌کار کنیم؟» آقای احمدی گفت: «اگر واقعاً دنبال پاسخ سؤال‌هایتان هستید باید از خودشان بپرسید. چه کسانی بهتر از مادران و همسرانی که لحظه به لحظه در کنارشان زندگی کرده اند؟» سؤالاتمان را لیست کردیم و تصمیم گرفتیم بعد از اردو برویم و با خانواده‌های شهدای مدافع حرم یا شهدای دفاع مقدس مصاحبه کنیم. اگر می خواهیم راه شهدا را دنبال کنیم باید سعی کنیم قدم های کوچک زندگی مان را شبیه آنها و در مسیری که رفته اند، برداریم.

تو هم با مأموریت ستاره‌های دنباله‌دار نو+جوان همراه شو:

1-در خانواده و دوستان و محله یا شهرتان یک خانواده شهید مدافع حرم یا شهید دفاع مقدس پیدا کن.

2-در یک تماس تلفنی خودت را معرفی کن و بگو می‌خواهی چند سؤال درباره پسر یا همسر شهیدشان بپرسی. می‌توانی سؤال‌ها را برایشان ارسال کنی و از آن‌ها بخواهی صدای خودشان را برای تو بفرستند.

ـ بهترین ویژگی اخلاقی پسرتان چه بود؟ و بین دوستانش به چه ویژگی خوبی معروف بود؟

 ـ آرزوی پسرتان یا همسرتان چه بود؟

3-صدای ضبط شده مصاحبه یا صوت پاسخ آن‌ها را همراه عکس و نام شهید برای ما در بخش مأموریت ارسال کن تا همه نو+جوانی‌ها بتوانند گوش کنند.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA