nojavan7ContentView Portlet

توقف ممنوع
مأموریت نو+جوان برای آن‌هایی که می‌خواهند با صبر حرکت کنند
توقف ممنوع

تصور کنید می‌خواهید راهی سفر شوید. همه لوازم مورد نیاز را در صندوق عقب ماشین چیده‌اید. کوله پشتی مخصوص‌تان را برداشته‌اید و حالا با عینک دودی نشسته‌اید تا دست مبارک پدر کلید استارت را بچرخاند. چه شده؟ پس چرا ماشین روشن نمی‌شود؟ مگر همین دیروز ماشین را سرویس نکردیم؟ همه چیز ردیف بود برای یک مسافرت عالی به جز بنزین! بدون بنزین ماشین حرکت نمی‌کند. در سفر زندگی هم احتیاج به چیزی داریم که ما را حرکت دهد. چیزی که در موقعیت‌های حساس، ما را هل بدهد به سمت یک اقدام موثر. صبر، حکم همان بنزین را دارد در موقعیت‌های مختلف زندگی! هم ما را متوقف می‌کند و هم به حرکت می‌اندازد.

1

صبر یعنی مقاومت

صبر به معنی سکوت کردن و تحمل کردن نیست. چیه؟ تا حالا این مدلی نشنیده بودی؟ منظور ما از صبر این است که مقاومت کنی و تسلیم نشوی! تسلیم چه؟ تسلیم خشم!  یعنی وقتی فیتیله خشم درونت روشن می‌شود نه تنها باید در برابرش مقاومت کنی بلکه باید یک قدم موثر هم برداری. مثلا وقتی بابا خسته از سر کار آمده و به زمین و زمان گیر می‌دهد به جای کوبیدن در اتاق به هم که یعنی از رفتار بابا ناراحت هستی می‌توانی یک چای برای بابا بریزی تا خستگی‌اش در برود. حالا با ما همراه شو تا ببینی در کدام موقعیت‌ها باید از نیروی محرکه صبر استفاده کنی:
● یک کاغذ و قلم بردار و فکر کن کجاها کاسه صبرت لبریز شده. حتما یک جاهایی با اعضای خانواده، دوست یا اولیای مدرسه و... به موقعیت‌هایی که نیاز به صبر داشته باشد برخورد کرده‌ای.
● یک خاطره برایمان از صبوری سازنده‌ات پیدا کن. موقعیتی که صبر کردی و صبر، بنزین حرکت تو برای اقدام موثر شده و صد البته بازخورد مثبت از طرف مقابلت دیدی.
● خاطره‌ات را در یک فیلم حداکثر یک دقیقه‌ای تعریف کن و بفرست.
● می‌توانی خاطره‌ات را یادداشت کنی و برایمان همراه با یک عکس ارسال کنی.
● دوستانت را به #صبر_واقعی دعوت کن.

2

دستورالعمل

به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا فیلم، فایل را بارگذاری کن و حتماً # صبر-واقعی را بنویس. 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA