nojavan7ContentView Portlet

روی شانه دنیا
مأموریت نو+جوان برای آن‌هایی که سقف اتاق‌ها برایشان کوتاه است
روی شانه دنیا

تصور کن صبح، چشم‌هایت را در اتاقت باز کنی و یک ساعت بعدش ایتالیا باشی، روز بعد در ساحل خلیج فارس قدم بزنی و یک روز بارانی را بدون هیچ مقدماتی در روستایی شمالی بگذرانی. سرت را بالا بگیری برج ایفل را ببینی و کف پاهایت گل‌های قالی اتاقت را لمس کنند. لحظه‌ای وسط تظاهرات انقلابیون در زمستان 57 باشی و ساعتی کنار یک دوست نوجوان فلسطینی در مسجدالاقصی نماز بخوانی یا حتی همراه با سربازان جنگ جهانی دوم برای زنده ‌ماندن تلاش کنی. اصلا محال نیست.

1

یک بلیط برای سفر

 افکار تو، این کشورِ مستقلِ ذهن، از قید و بند هر مرز و قانون و پاسپورت و زمان و مکانی آزاد است، آن قدر آزاد که می‌تواند بدون هیچ دردسری در هر شهر و کشوری که بخواهد خانه و دوست و هم‌صحبت داشته باشد و با آن‌ها معاشرت کند. سفیر این کشورِ مستقل کتاب‌ها هستند، کتاب‌هایی که قالیِ سلیمان ذهن ما می‌شوند و سوار بر آن‌ها می‌توانیم در هر لحظه به هر کجای دنیا سر بزنیم و روی شانه‌های دنیا بایستیم.
• حالا بیا تصور کنیم یک بلیط سفر به دور دنیا داریم؛ یعنی یک کتاب دمِ دست‌مان وجود دارد.
• ما نشسته‌ایم و فقط نگاهش می‌کنیم. اصلا دست و دلمان به این‌که از بلیط استفاده کنیم، نمی‌رود.
• چرا؟ چرا چنین فرصتِ خفنی را از دست می‌دهیم؟ یک کاغذ بردار و رویش بنویس چه دلایلی باعث این اتفاق می‌شود. یعنی صاف و ساده بنویس چه دلایلی وجود دارد که کتاب نمی‌خوانی؟ مثلا حالش را نداری؟ فایده ندارد؟ بستنی‌ا‌ش خوشمزه‌تره؟!
• از لیست دلایلت عکس بگیر و در بخش مأموریت ایستادن بر شانه‌های دنیا بارگذاری کن. 

2

چطوری مأموریت را بارگذاری کنم؟

• به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا فیلم، عکسی که تهیه کردی را بارگذاری کن. 
دوستانت را به ماموریت #ایستادن_بر_شانه_های_دنیا دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA