nojavan7ContentView Portlet

نوجوان امام‌حسینی
فراخوان نو+جوان برای آن‌هایی که می‌خواهند برکت اشک بر مصیبت امام حسین علیه‌السلام را در خانه‌هایشان جاری کنند
نوجوان امام‌حسینی

«زهرا یه چایی بریز بابا». از اتاق می‌آیم بیرون، صدای مداحیِ تلویزیون فضای خانه را هیئتی کرده است. مامان نشسته پای سجاده و زیارت عاشورای هرشبش را می‌خواند. پنج تا استکان می‌چینم توی سینی و چای را دم می‌کنم.

1

این خانه عزادار حسین است

چشمم می‌افتد به بسته چای مخصوص هیئت و جوری که مامان صدایم را از آشپزخانه بشنود می‌پرسم: «مامان چرا بسته چایِ هیئت رو گذاشتین بیرون؟ مگه امسال هیئت می‌گیریم؟» جواب نمی‌دهد. انگار هنوز زیارت عاشورایش تمام نشده. چای را می‌ریزم و می‌آورم رو به روی بابا می‌گذارم. سهیل و صادق را هم از توی حیاط صدا می‌زنم که بیایند. زیارت عاشورای مامان تمام شده. می‌گویم: «مامان محرم هر سالمان، با عزاداری برای امام حسین علیه‌السلام معنا پیدا کرده، اگر به خاطر کرونا هیچ کار نکنیم تا آخر عمرمان یک جای دلمان خالی می‌ماند. به نظرم یک هیئت خودمانی و کوچک راه بیندازیم. خودمان پنج تا! مثلاً بابا زیارت عاشورا بخواند و سهیل و صادق هم دو تا مداحی قشنگ را تمرین کنند. من هم یک روایت از عاشورا را می‌گویم.» 
مامان اشک‌هایش را با گوشه‌ی چادر پاک می‌کند و می‌گوید: «چه فکر خوبی! چای و پذیرایی هیئتمان هم با من!» 
به قول آقا یکی از بزرگترین نعمت‌ها، نعمت خاطره و یاد حسین ‌بن ‌علی علیه‌السّلام، یعنی نعمت مجالس عزا، نعمت محرّم و نعمت عاشورا برای جامعه شیعىِ ماست.

اگر می‌خواهی قدر این نعمت بزرگ را بدانی، با ما در فراخوان محرمی ِنو+جوان همراه شو:
عکسی از مجلس عزای خانوادگی‌تان برای امام حسین علیه‌السلام  یا هیئتی که طبق پروتکل‌های بهداشتی در آن شرکت داشته‌اید را با هشتگ #ما_ملت_امام_حسینیم و #نوجوانِ_امام_حسینی با دوستانت در نو+جوان به اشتراک بگذار. 
 دوستانت را در  فراخوان نوجوانِ حسینی دعوت کن.
چطور  فراخوان را بارگذاری کنم؟ 
به صفحه‌ی خودم برو، روی علامت + کنار صفحه ضربه بزن و عکس و متن موردنظرت را در فراخوان بارگذاری کن. 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA