nojavan7ContentView Portlet

پای پیاده می‌رود قافله نگاه من
فراخوان نو+جوان برای آن‌هایی که می‌خواهند در تحقق آرمان پیاده‌روی اربعین نقشی داشته باشند
پای پیاده می‌رود قافله نگاه من

با قاسم و صالح نشسته‌ایم روی آخرین صندلی اتاق نقاشی و معلم دارد عکس نقاشی‌های بچه‌ها را با گوشی چک می‌کند. چفیه‌های پیاده‌روی اربعین‌مان را انداخته‌ایم روی شانه‌هایمان. قرارمان از اولین سالی که بی‌هوا و یک‌دفعه، سفرمان توی راهروهای همین هنرستان جفت‌وجور شد، همین بود. از عاشورا تا اربعین این چفیه را روی شانه‌هایمان بیندازیم تا یادمان نرود چه قول و قرارهایی را روی شانه‌هایمان گذاشتیم و آمدیم. هیچ‌کدام‌مان چیزی نمی‌گوییم اما هر سه داریم به یک چیز فکر می‌کنیم؛ اینکه امسال نمی‌شود برویم!

1

یک اربعین متفاوت

قاسم داشت موضوع نقاشی بعدی را از معلم‌مان می‌گرفت که فکری به ذهنم رسید. «ببینین بچه‌ها! نقاشی یک زبان بین‌المللیه و هر ملت و قومی می‌تونه مفهومش رو بفهمه. دیروزم که آقا گفتند: «از داخل خانه اظهار ارادت کنیم. دو سه زیارت مهم روز اربعین وارد است؛ روز اربعین، همه‌ی مردم بنشینند زیارت اربعین را با حال، با توجّه بخوانند.»
حالا که نمی‌تونیم بریم پیاده‌روی اربعین می‌تونیم فرازهای زیارت اربعین رو نقاشی کنیم و در فضای مجازی یک هشتگ جدید به وجود بیاریم. اینطوری هدف پیاده‌روی اربعین که درواقع زنده نگه داشتن اهداف امام حسین علیه‌السلام هست رو هم انجام دادیم.» 

2

کشتی‌های نجات

اگر می‌خواهی امسال اربعین متفاوتی را تجربه کنی و به امام حسین علیه‌السلام متوسل شوی، با ما در فراخوان اربعینی نو+جوان همراه شو و تصویر ذهنی‌ات را از این فرازِ زیارت اربعین به تصویر بکش.
● لوازم نقاشی‌ات را پهن کن و خوب به مفهوم این فراز از زیارت اربعین فکر کن. ببین چه طرحی می‌تواند مفهوم اصلی آن را نشان بدهد. همان را نقاشی کن و با دوستانت به اشتراک بگذار. 
 السلام علیکم یا سَفنُ النِّجاة
سلام بر شما ای کشتی‌های نجات
● عکس نقاشی‌ات را با  #سفینه_های_نجات برای ما ارسال کن و با دوستانت به اشتراک بگذار.
● دوستان را به  فراخوانِ اربعینی نو+جوان دعوت کن و حس‌ و حال اربعین را با آن‌ها شریک شو.

3

چطور فراخوان را بارگذاری کنم؟

به صفحه خودم برو، روی علامت + کنار صفحه کلیک کن و عکس و متن مورد نظرت را در فراخوان بارگذاری کن. 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA