nojavan7ContentView Portlet

شما باور نکنید
عده‌ای تلاش می‌کنند تاریخ دشمنی آمریکا با ایران را تحریف کنند
شما باور نکنید

تابه‌حال چند بار فریب فیلم‌هایی که در فضای مجازی منتشر می‌شوند را خورده‌اید؟ مثلاً کلیپی را دیده و ماجرای آن را باور کرده باشید، اما بعد از مدتی بفهمید قسمت‌های واقعی آن حذف‌شده و برای همین آنچه را دیده و باور کرده‌اید واقعیت نداشته یا تمام واقعیت نیست.

1

تصاویر ساختگی

فرض کنید یک نفر از تاریخ دشمنی آمریکا علیه ایران کلیپی ساخته و صحنه اول آن همان تصاویر تسخیر سفارت آمریکا یا همان لانه جاسوسی باشد. کلیپ را تا امروز ادامه داده و جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و بقیه نقشه‌های ریز و درشت آمریکایی را نشان دهد. آیا شما باور نمی‌کنید که این دشمنی مربوط به بعد از انقلاب است؟
حالا کلیپ اصلی را ببینید، کلیپی که در آن نشان می‌دهد آمریکایی‌ها از همان زمانی که به دنبال اجرای اصل 4 ترومن سروکله‌شان در ایران پیدا شد، برای چپاول نقشه کشیده بودند. اصل4 ترومن اگرچه ظاهر لطیفی داشت ولی در باطن هم زمینه حضور آمریکا در ایران را فراهم کرد و هم کشور را به آن‌ها وابسته کرد. آقا هم گفتند که: «حتّى در آن سیاست‌هاى حمایتى‌شان؛ مثلاً فرض کنید اصل چهارم ترومن که به معناى کمک بود؛ امّا کمکِ با هدف دیگرى بود.»( 95/6/1 )
هری ترومن، رئیس‌جمهور آمریکا به اسم اینکه تصمیم دارد به کشورهای در حال توسعه کمک کند، کارشناسان زیادی را به ایران فرستاد و آن‌ها دنیایی اطلاعات از کشور ما جمع‌آوری کردند. ازجمله نتایج این قرارداد ورود بی‌سابقه کالاهای آمریکایی و بیکاری و فقر گسترده در ایران بود. این ماجرا مربوط به بعد از انقلاب نیست، حتی به سال 1332 و کودتای 28 مرداد هم نمی‌رسد.

2

تحریف تاریخ

تا قبل از 28 مرداد هرچه بود آمریکایی‌ها حفظ ظاهر کرده و زیرپوستی اهدافشان را پیش می‌بردند. اما در ماجرای کودتای 28 مرداد، که آمریکایی‌ها دولت ملی ایران را با برنامه‌ریزی کودتا کنار زده و مهره‌های خودشان را چیدند، دیگر چیزی پنهان نبوده و واضح شد. دولت روی کار آمده کاملاً به آمریکا وابسته بود. آن‌ها بر نیروهای مسلح ما مسلط شده، بر چاه‌های نفت چنبره زدند و سیاست و فرهنگ کشور را تحت اختیار خود در آوردند. می‌بینید که چند پرده از کلیپ دشمنی آمریکا را دیدیم و هنوز به انقلاب اسلامی نرسیدیم.
در سال‌های ریاست جمهوری آقا یک خبرنگار معروف آمریکایی با ایشان مصاحبه کرده و شروع اختلافات بین ایران و آمریکا را از ماجرای لانه‌ جاسوسی، مطرح کرده و می‌گوید:  از وقتی‌که جوان‌هایتان رفتند سفارت را گرفتند بین ایران و آمریکا اختلاف شد. آقا در دیدارشان با دانشجویان و دانش‌آموزان تأکید کردند که: « این تحریف تاریخ است. اختلاف بین ملت ایران و آمریکا از ۲۸ مرداد، حتی از قبل از ۲۸ مرداد می‌رسد. البته ۲۸ مرداد سال ۳۲ به اوج رسید.»( 98/8/12)

3

دشمنی همیشگی آمریکا

آقا می‌گویند: «همان ایام ملت ایران نسبت به آمریکا موضع قلبی و حقیقی گرفت ببینید؛ امام بزرگوار ما در سال ۴۲ یعنی ده سال بعد از ماجرای کودتای ۲۸ مرداد که این مبارزات اسلامی و مردمی شروع شده بود، گفتند که هیچ‌کس در دنیا، از مردم دنیا پیش ملت ایران منفورتر از رئیس‌جمهور آمریکا نیست.»( 98/8/12)
آن موقع تا پیروزی انقلاب هنوز 15 سال دیگر باقی‌مانده و در پانزده سال بعد حضور آمریکایی‌ها و وابستگی رژیم پهلوی کار را به‌جایی رساند که طبق فرمایش رهبر انقلاب : «این انقلاب اساساً علیه آمریکا بود.»(98/8/12)
انگار در سال‌های گذشته دست‌های پنهانی برای حذف این قسمت از کلیپ وارد عمل شده است. تاریخ دشمنی آمریکا با ایران یک‌فصل پررنگ قبل از انقلاب دارد. فصلی که آقا به آن اشاره‌کرده و می‌گویند: «آمریکا همیشه با ایران دشمنی کرده حتی در آن رژیم طاغوت.»(98/8/12)

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA