nojavan7ContentView Portlet

عالمه چون معصومه
مأموریت نو+جوان برای کسانی که در جست‌وجوی چراغی برای زندگی‌شان هستند
عالمه چون معصومه

فضای شهر سنگین بود. مدت‌ها بود کسی جز غلامان که مایحتاج خانه را می‌آوردند کسی درب خانه امام کاظم علیه‌السلام را نمی‌زد. بگیروببند هارونی و حکومت نظامی، محله بنی‌هاشم را در التهاب نگه داشته بود؛ حتی کسی اجازه خواستگاری از دختران این محله را هم پیدا نمی‌کرد به‌ویژه دختران خانه امام علیه‌السلام را.

1

کار معصومه بود

کلاس‌های درس امام تعطیل شده بود. دانشجویان مجبور بودند سؤالاتشان را مکتوب کنند و پنهانی به دست امام برسانند.
یک روز به در خانه آمدند و سؤال ها را گذاشتند و رفتند. دنبال جواب که آمدند متوجه شدند امام به حج رفته‌اند، امّا پاسخ همه سؤال‌ها واضح و درست میان طومار پرسش‌نامه بود.
نگاهی به سؤالات انداختند، نگاهی به یکدیگر … چطور ممکن است؟! امام که در حج هستند!
کار معصومه بود؛ دختر امام کاظم و نجمه خاتون.
سر راه امام نشستند تا ایشان برسند بلکه تکلیفشان روشن‌تر شود.

2

همه سؤالات را کامل و درست جواب‌ داده بود

انتظار شاگردان به سر رسید. حضرت آن سال زودتر از سفر آمد. دور امام را گرفتند. چشمانشان که از جمال روحانی‌شان سیراب شد، گفتند: "به خانه‌تان رفتیم و دختر کوچکی این نوشته را به ما داد. حالا شما امر بفرمایید!" تا آن روز کمتر دیده بودند که بر لبخند امام، قطره‌های اشک فرود بیاید: "پدرش به قربانش برود." همه جواب‌ها کامل و درست بود.

3

زبانزد علم و دانش

علم و دانش حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در بین فرزندان امام کاظم علیه‌السلام زبانزد همه شده بود. بعد از امام رضا علیه‌السلام او در زمینه علم و دانش بین خواهر و برادرهایش خوش درخشید.
اما تاریخ اسلام در خود مثل معصومه سلام‌الله‌علیها بسیار دیده است، زنان و دختران مسلمان زیادی تلاش او برای کسب علم را الگوی خودشان قرار دادند و روی قله علم و دانش ایستادند. این روزها فرصت خوبی است تا به بهانه ولادت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها با این دختران و زنان عالم بیشتر و بیشتر آشنا شویم و آن‌ها را به دوستانمان هم معرفی کنیم.
 
اگر می‌خواهی در این مسیر قدم برداری در مأموریت #عالمه_چون_معصومه با نو+جوان همراه شو:
یکی از زنان یا دختران مسلمان دانشمند یا نخبه‌ی علمی را که در این مسیر با تلاش و همت خوش درخشیدند شناسایی کن، فرقی نمی‌کند ایرانی باشد یا اهل مالزی یا لبنان.
 او و افتخارات علمی‌اش را در چند جمله به دوستانت معرفی کن.

4

چطوری مأموریت را بارگذاری کنم؟

به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا متنت را بارگذاری کن.

راستی! درباره این مأموریت با دوستانت صحبت کن و آن‌ها را به مأموریت #عالمه_چون_معصومه دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA