nojavan7ContentView Portlet

رفیق بی‌کلک!
مأموریت نو+جوان برای کسانی که می‌خواهند با کتاب‌های درسی‌شان رفیق شوند
رفیق بی‌کلک!

آدمِ باحالی است. دست به هرکاری می‌زند کارستون راه می‌اندازد. بهترین خاطره‌های من از روزهایی است که باهم به کوه و دشت می زدیم. از لحظه‌ای که تصمیم می‌گرفتیم برویم حساب کارهایش را شروع می‌کرد. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را حساب می‌کرد. اینکه کجا برویم، چطور برویم، چی ببریم، چطور بپزیم، کجا بشینیم، چی بپوشیم...

1

چی شبیه چیه؟

از همان روزهای کودکی استاد همه چی دانِ من است. دلم می‌خواهد مثل دایی محمود باشم. ازش می‌پرسم: دایی! چطور اینطوری هستید؟ آچارِ توی دستش را به من می‌دهد و می‌گوید:«یادته دیروز غر و لندت خونه رو برداشته بود و می‌گفتی من که می‌خوام مهندس کامپیوتر شم چرا باید تاریخ و جغرافی و عربی و این همه چیزای بی‌ربط رو بخونم…» خجالت کشان می‌پرم وسط حرفش و می‌گویم: خب، حالا اصل ماجرا رو بگید. کاپوت ماشین را می‌بندد و انگشت روغنی اش را روی بینی‌ام می‌کشد و می‌گوید:« منم یه روزگاری مثل تو بودم، کُفرم درمیومد از اینکه نمی‌دونستم چرا باید این همه کتاب رو بخونم. یه روز از معلمم شنیدم مطالب کتاب درسی مثل ابزارِ جعبه ابزارند، باید از همش یه چیزایی بدونی، برای زندگی روزمره یه جایی لازمت میشن. مثلاً همین جغرافی! به نظرت جغرافی مثل چیه؟ »
مات و مبهوت نگاهش می‌کنم می‌گویم: مثل… مثل طبیعت گردی! 
سؤال دایی جان را برای بقیه درس‌ها از خودم می‌پرسم. شیمی مثل چی است… 
 اینجوری درس‌هایی که دوستشان نداشتم کم‌کم دوست‌داشتنی ‌شدند. 
اگر می‌خواهی با کتاب‌های درسی‌ات رفیق شوی و بهتر با آن‌ها ارتباط برقرار کنی در مأموریت #چی_شبیه_چیه؟ با ما همراه شو:
کتاب‌های درسی‌ات را یکی‌یکی بررسی کن. صفحاتش را نگاه کن. برای هر عنوان کتاب، از خودت بپرس این درس شبیه چیه و چرا؟ مثلاً بگو تاریخ شبیه موزه است، چون… . 
این شباهت‌ها را صفحه اول کتاب‌های درسی برای خودت بنویس و عکسش را با # چی_شبیه_چیه ارسال کن. 

2

چطور مأموریت را بارگذاری کنم؟

به صفحه خودم برو، حالا روی علامت مثبت سمت راست کلیک کن و در قسمت موضوع مأموریت را انتخاب کن و متن و عکس مورد نظرت را بارگذاری کن. 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA