nojavan7ContentView Portlet

همرزمان حسین علیه‌السلام
معرفی کتاب
همرزمان حسین علیه‌السلام
کتاب خوب راهگشاست

دوست دارید محرم امسال پای منبری باشید که سخنرانش آقا هستند؟ دوست دارید پای منبری باشید که در آن پاسخ بعضی از مهم‌ترین پرسش‌های زندگی‌تان را بشنوید؟ می‌دانید! منظورمان از مهم‌ترین پرسش‌های زندگی همان‌هایی است که آن‌قدر با خودمان این‌طرف و آن‌طرف برده و جواب کاملی نیافتیم که انگار هیچ جوابی ندارد یا با اطلاعات اندک و ناقصمان فکر می‌کنیم خیلی خوب بلدیم.  نوع جوابی که برای این پرسش‌ها داریم می‌تواند مدل زندگی کردن ما را تغییر بدهد. گاه با یک جواب اشتباه و تحریف شده روش زندگی ما به‌کلی تغییر می‌کند.

1

نقش امام در زندگی بشر چیست؟

از جمله اساسی‌ترین پرسش‌ها این است که بدانیم نقش امام در زندگی بشر چیست؟ چرا بعد از پیامبر ائمه یکی‌یکی آمدند؟ چه لزومی دارد امام را بشناسیم؟ و مهم‌تر اینکه شناختن امام یعنی چه؟ چرا فکر می‌کنیم هر یک از ائمه رفتاری متفاوت با دیگری در جامعه داشتند؟ چه شد که امام حسین علیه‌السلام با اهل‌وعیال خود برای جنگ با دشمن حرکت کردند ولی ائمه بعد از ایشان دیگر چنین حرکتی را انجام ندادند؟ هر یک از ائمه با شیعیان، خلفای زمان خودشان و با علمایی که وابسته به دربار بودند چه نوع رفتاری داشتند؟ اگر امامان ما افراد انقلابی و مبارز نبودند پس چرا زندانی می‌شدند؟ 

2

جواب پرسش‌هایمان را کجا پیدا کنیم؟

می‌بینید! چقدر با این پرسش‌ها همیشه روبرو بودیم و بعضاً جواب‌های جسته‌وگریخته شنیده‌ایم؟ و البته بدتر از همه آنکه چه قدر جواب‌های اشتباه در گوشه‌کنار ذهن ما لانه کرده‌اند! به نظر می‌رسد وقت آن رسیده باشد که از یک منبع مطمئن جواب پرسش‌هایمان را بگیریم...

3

یک منبر مکتوب

باید برویم پای همان منبری که گفتیم، همان منبری که آقا سخنرانش هستند، یادتان باشد که این یک منبر مکتوب است.
محرم سال 1351 آقا هر شب در هیئت انصارالحسین تهران سخنرانی داشته‌اند و اتفاقاً به همان سؤالاتی که گفتیم پرداخته‌اند و حالا آن سخنرانی‌ها تبدیل به کتابی شده که اسمش «همرزمان حسین علیه‌السلام» است.
 این کتاب از زاویه‌ای جدید به پرسش‌ها نگاه کرده و بعد هم با یک سیر آسان و منطقی شما را به پاسخ کامل و دقیقی می‌رساند.

4

ساده و روان

اصلاً نگران سنگینی متن این کتاب نباشید چون مخاطب سخنرانی‌ها مردم عادی بوده‌اند و به همین دلیل خیلی هم روان و ساده است و عبارات پیچیده‌ای ندارد. دقیقاً هم با بسم‌الله الرحمن الرحیم منبر شروع و با دعا و روضه تمام می‌شود؛ پس نخ تسبیح بحث هم به‌خوبی برایتان معلوم است.

5

پیشنهادی طلایی برای محرم

وقتی کتاب را بخوانید می‌بینید که گفتن این حرف‌ها در دوران اختناق و فشارهای رژیم پهلوی چه قدر شجاعت لازم دارد و همین باعث می‌شود شما هم به وجد بیایید.
این کتاب ده گفتار دارد که هرکدامشان پیاده شده یک سخنرانی است و می‌توان گفت پیشنهادی طلایی برای حال‌وهوای روزهای محرم امسال است.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA