nojavan7ContentView Portlet

بازنده باطل
وعده صادقی که به مجاهدان راه حق داده شده است
بازنده باطل

شاید حسی مرموز ذهنتان را قلقلک می‌دهد که بدانید آخرش چه می‌شود؟ دوست دارید بدانید پایان این فیلم پر از درگیری که حالا در دنیا به راه افتاده چیست؟ شاید دلتان بخواهد که دنیا یک کلید داشته باشد تا بتوانید با اشاره‌ای فیلم را جلو ببرید و آخر آن را ببینید. دنیا چنین کلیدی ندارد، ولی قوانین الهی و آیات قرآن از آخر ماجرا به ما خبر می‌دهند. می‌توانیم بفهمیم از دو جبهه حق و باطل کدام‌یک شکست‌خورده و بازنده نهایی خواهد بود. 

1

تا بوده چنین بوده

فکر نکنید این دعوا برای امروز و دیروز است. در تمام‌روزهای تاریخ این ماجرا وجود دارد، هر صدای حقی که شنیده می‌شود، مشت باطلی هم بالا می‌رود‌، نقشه‌هایی کشیده می‌شود، تیرهایی اصابت کرده و حتی خون‌هایی ریخته می‌شود. 
«همین که کلمه حقّی در دنیا گفته می‌شود، چنانچه قدرت‌های دنیا قابل دانستند که ضربه خود را به آن وارد کنند، معطّل نمی‌شوند؛ مگر این که قابل ندانند و آن قدر اهمیت ندهند! همیشه همین طور بوده است؛ مخصوص امروز نیست که شما می‌بینید هر جا صدای اسلام و تفکّر اسلامی بلند می‌شود، فوراً گوش‌های مستکبرین و سرمایه‌دارها و کمپانی‌دارهای عالم تیز می‌شود که ببینند چیست؛ مبادا خطری آنها را تهدید کند!
باطل - در مقابل حق - شکست می‌خورد؛ در این تردیدی نیست. اگر حق ایستادگی کند، شکّی نیست که باطل شکست خواهدخورد؛ اما مقصود این است که بدون مبارزه و تلاش و بدون پشتوانه قدرت، نمی‌شود افکار و آرمان‌ها و آرزوهای دینی را - بلکه هیچ آرمان و آرزویی را - تحقّق بخشید. البته پاره‌ای چیزها را می‌شود با نصیحت و با زبان خوش انجام داد.
بنابراین پیغمبران هم دنبال تشکیل حکومت بودند. واضح‌ترینش هم، پیغمبر بزرگوار ماست که از روز اوّل، مبارزه و تلاش کرد و ایجاد نظام اسلامی را وجهه همّت قرار داد. بعد هم در یثرب، به آن دست پیدا کرد. بعد هم از آن دفاع کرد؛ دامنه را وسعت بخشید و این حرکت تا سال‌های متمادی ادامه پیدا کرد.» (75/9/19)

2

توطئه‌های خنثی

«بدانید به حول و قوه‌ الهی، مبارزه‌ حق - که با سردمداری ملت ایران و با پرچم اسلام آغاز شده است - با باطل، با طاغوت‌ها، با فرعون‌ها و با فرعون استکبار، تا سرنگونی استکبار ادامه پیدا خواهد کرد.
تحلیلگران - به قول خودشان - در اتاق‌های فکرشان می‌نشینند مطالعه می‌کنند، بررسی می‌کنند، می‌بینند نقطه‌ کانونی و مرکزی این حرکت، جمهوری اسلامی است؛ لذا متوجه شماها می‌شوند؛ متوجه جوان‌های ما، متوجه مسئولان ما که محکم ایستادند و این راه را با جرأت، با قدرت، با توکل به خدا، با خوش‌بینی به آینده و با امیدِ تمام دارند ادامه می‌دهند. آن وقت علیه ملت ایران توطئه می‌کنند؛ خب، بکنند. سی و دو سال است که دارند علیه ملت ایران توطئه می‌کنند. البته در هر توطئه‌ای، برای ملت ایران زحمت‌افزائی کردند، اما ملت ایران پیروز شده است و پس از هر توطئه‌ای که خنثی شده، ملت ایران یک پله بالاتر رفته. ما را تحریم می‌کنند. ممکن است تحریم فشاری به وجود بیاورد، اما ملت ایران را یک درجه جلو می‌برد؛ توانائی او را بیشتر می‌کند. به خیال خودشان علم و فناوری را بر روی جوان‌های ایرانی بستند، اما جوانان ایرانی خودشان از درون خودشان جوشیدند. امروز در زمینه‌ علم و فناوری، پیشرفت ما نسبت به گذشته، نمی‌شود گفت دو برابر و سه برابر است؛ ده‌ها برابر است. مبارزه‌ آن‌ها به جائی نمی‌رسد. مبارزه‌ با یک ملت بصیر، ملت صبور، ملت آگاه، ملتی که جوانانش متکی به خدا و پایدار در این راهند، به جائی نمی‌رسد؛ آن‌ها شکست می‌خورند، اما ملت ایران پیروز خواهد شد.» (90/8/11)

3

زوال باطل

«شک نیست که در مصاف حق و باطل، پیروزی از آن حق و شکست و زوال، سرنوشت باطل است، مشروط بر آنکه جبهه حق از نیروی مادی و معنوی خویش به گونه‌ای درست بهره بگیرد و با خردمندی و تلاش شایسته و با استقامت و امید و با توکل به خدا و اعتماد به نفس، راه درست را بجوید و بپیماید.
در این صورت امداد و نصرت الهی، حق مسلمی است که وعده قرآنی برای او مقرر فرموده است:«ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» و :«لینصرن الله من ینصره» و : «ان الارض یرثها عبادی الصالحون.» (82/11/8)»

4

مچاله، مثل شوروی

«امروز می‌بینید که وضع دنیا چگونه است. این کاخ‌های مرتفع و خیلی پُر زر و زیور، اما با پایه‌هایی از مقوا، یکی پس از دیگری دارد فرو می‌ریزد. این شوروی، امپراتورىِ بزرگِ به اصطلاح سوسیالیستی و کارگری بود؛ اما آن‌گونه فرو ریخت و در هم مچاله شد! نمی‌شود گفت فرو ریخت؛ اصلاً نابود و له شد! شبیه همین فعل و انفعال، الان در بعضی از جاهای دیگر دنیا هم دارد انجام می‌گیرد؛ منتها تا آن وقتی که آشکار بشود، مقداری زمان می‌طلبد. این تمدن‌ها و زر و زیورهای ضد حق دارند له می‌شوند.» (70/10/5)

5

احمق های پولدار

«در دنیای اسلام یک عدّه انسان‌های بی‌ارزش و نالایق و پست، سرنوشت برخی از جوامع اسلامی را در دست گرفته‌اند؛ مثل همین دولت‌هایی که مشاهده می‌کنید؛ سعودی و امثال این‌ها. این‌ها به‌خاطر دوری از قرآن است، این‌ها به‌خاطر عدم آشنایی با حقایق قرآنی است. البتّه یک مقداری عدم آشنایی است، یک مقداری عدم ایمان است. …. احمق‌ها خیال می‌کنند که با دادن پول و با کمک کردن و با این چیزها می‌توانند صمیمیّت دشمنان اسلام را جلب کنند، [درحالی‌که] صمیمیّتی وجود ندارد؛ همان‌طور که خودشان هم گفتند، مثل گاو شیرده [هستند]؛ شیرشان را می‌دوشند، وقتی‌که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان می‌کنند. ..... البتّه این‌ها نابودشدنی هستند. ظواهر را که نگاه کنید، این ظواهر نباید کسی را گول بزند؛ این‌ها رفتنی هستند، این‌ها ساقط‌شدنی و نابودشدنی هستند. اِنَّ الباطِلَ کانَ زَهُوقًا؛ این‌ها باطلند و قطعاً دچار زوال و سقوط و بدبختی و فروافتادگی خواهند شد؛ در این هیچ تردیدی نیست. البتّه ممکن است چهار صباح زودتر یا دیرتر انجام بگیرد؛ بستگی دارد به اینکه مؤمنین، جامعه‌ مؤمن، چه‌جوری عمل بکند؛ اگر درست عمل بکند، این اتّفاق زودتر می‌افتد؛ اگر درست عمل نکند، این اتّفاق چهار صباح دیرتر می‌افتد؛ امّا حتماً این اتّفاق می‌افتد. هم این‌ها، هم آن‌ کسانی که این‌ها چشم امیدشان به آنها است، همه ساقط‌شدنی هستند». (96/3/6)

6

رژیم عربده ها

« اگر شما می‌بینید که فلان قدرت و بهمان قدرت و در رأس همه، رژیم ظالم و ستمگر امریکا، امروز این حرف‌ها را با فریاد و عربده بیان می‌کنند، گمان نکنید که این‌ها هم به معنای قدرت حقیقی و ماندگار است؛ نخیر، هیچ اعتباری ندارد. ما نمی‌خواهیم پیشگویی کنیم و زمان معیّن نماییم؛ طبیعت عالم این است که حق پیروز می‌شود، به شرط این‌که اهل حق دنبال آن بایستند و مبارزه کنند و برای آن تلاش نمایند.»  (76/6/19)

7

نابودی نظام شیطانی

«بدیهی است که شیطان‌های عالم دست برنمی‌دارند؛ تا وقتی از پا نیفتند، دست برنمی‌دارند. حکومت منحرف و کج و غلط شوروی تا وقتی بود، مثل همین نظام لیبرال‌سرمایه‌داری و - به قول خودشان - لیبرال‌دموکراسی، با اسلام و جمهوری اسلامی مخالف بود. می‌دانید این‌ها در صدتا مسئله با هم مخالف بودند، اما در چند مسئله با همدیگر توافق داشتند؛ یکی از آن مسائل و در رأس آنها، مبارزه‌ با قیام اسلام و پیشرفت اسلام و نظام جمهوری اسلامی بود. ولی خب، نظام منحرفِ شیطانىِ شوروی نابود شد، این یکی هم نابود خواهد شد؛ اما تا هستند، زور خودشان را می‌زنند و همه‌ همت خودشان را به میدان می‌آورند برای مقابله‌ با نظام اسلامی؛ البته بلاشک بی‌فایده است. اگر این طرف ایستادگی داشته باشد، صبر داشته باشد، امید را در دل خود از دست ندهد و دنبال کند، قطعاً پیروزی با این طرف است؛ این یکی از سنت‌های الهی است. خدای متعال صادق است، اصدق القائلین است؛ «و لینصرنّ اللَّه من ینصره»، «ان تنصروا اللَّه ینصرکم.»(90/7/22)»

8

روزشمار نابودی

 «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را می‌کنیم. بنده در جواب عرض می‌کنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این‌را بدانند.» (94/6/18)

9

آینده روشن

«آنچه آینده دارد، آن اسلام است، آن قرآن است، آن شما جوان‌های مؤمن هستید؛ آن‌که آینده دارد شما جوانان مؤمن هستید. الان می‌خواندند که «وَ مَن اَصدَقُ مِنَ اللهِ قیلًا»؛ چه کسی از خدا راستگوتر است؟ چه کسی از خدا به آینده عالم‌تر است؟ و خدای متعال این را فرموده است که آینده متعلّق است به مؤمنین، متعلّق است به صالحین، متعلّق است به مجاهدین فی‌سبیل‌الله؛ در این هیچ تردیدی نیست؛ این یک وعده‌ الهی است. امّا اگر کسی دچار وسوسه و تردید هم بشود، وعده‌ الهی هم دل او را آرام نکند، تجربه‌ها باید دل او را آرام کند. بنده مکرّر این را عرض می‌کنم و با همه‌ وجود اعتقاد به این معنا دارم. اگرچنانچه هیچ وعده‌ای هم به ما داده نشده بود، با این تجربه‌هایی که ملّت ایران از سی‌ چهل سال پیش به این ‌طرف دارد، باید یقین می‌کرد که آینده متعلّق به او است؛ باید یقین می‌کرد که پیروزی متعلّق به او است. ما کسانی هستیم که در کشورمان یک حکومتی بر سر کار بود که همین مغازله و معاشقه‌ای که می‌بینید حکّام آمریکا با آن بیچاره‌ها -عقب‌افتاده‌های فکری و عقلی و همه‌چیز- انجام می‌دهند، همین مغازله را آن روز با حکومت ایران انجام می‌دادند؛ خیلی بیشتر، خیلی بهتر. صریحاً می‌گفتند «شما ژاندارم ما در خلیج فارس هستید»، به حکومت طاغوت ما این حرف را می‌زدند. آنها، هم عقلشان بیشتر از اینها بود، هم توانایی‌هایشان زیاد بود، اتّکائشان هم به این طواغیت، بیشتر از اینها بود و ارتباطاتشان قوی‌تر بود؛ درعین‌حال که یک چنین حکومتی بر سرِ کار بود، ملّت ایران توانست با قدرت ایمان، با مجاهدت، با فداکاری، این حکومت را علی‌رغم همه‌ پشتیبانی‌های جهانی‌ای که از او می‌شد ساقط کند و به جای او چیزی را سرِ پا کند که قدرت‌های استکباری طاقت دیدن آن را ندارند؛ یعنی نظام جمهوری اسلامی؛ این یک تجربه. دیگر از این تجربه بهتر؟ وَلاتَهِنوا وَلاتَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین؛ ایمان اگر [حاصل] شد، شما برترید.» (96/3/6)

10

وعده نزدیک

«آن روزی که ملّت ایران بتواند در جایگاهی قرار بگیرد که دشمنان جرئت نکنند تهاجم نظامی و اقتصادی و امنیّتی و سیاسی به او را حتّی به مُخیّله‌ خود خطور دهند، ان‌شاء‌الله دیر نخواهد بود و شما جوانان عزیز آن روز را به توفیق الهی خواهید دید.» (97/4/9)

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA