nojavan7ContentView Portlet

پیروزی به شرط مجاهدت
پیروزی به شرط مجاهدت

آن‌قدر دویده‌اید که نفس کم آوردید، وسایل نقلیه‌تان هم دیگر بیش از این نمی‌کشد، با تمام سرعت می‌روید تا از دشمنی که پشت سرتان است دور شوید. نفرات و تجهیزاتشان بیش از شماست و همین حسابی ترس به دلتان می‌اندازد. همچنان امید دارید که ناگهان دریا یا رودخانه‌ای بسیار بزرگ را روبروی خودتان می‌بینید. حتماً در دلتان می‌گویید، دریا اینجا چه می‌کند؟!

1

معجزه

در همین شرایط، بزرگ‌تر جمع چیزی شبیه این جملات می‌گوید: جای نگرانی نیست، آن‌ها نمی‌توانند کاری کنند، خدا با ماست. برای چند لحظه‌ای خشکمان می‌زند و شاید در دل به او بخندیم، ولی کم‌کم با چشم خودمان می‌بینیم که دریا شکافته شد و وقتی به خودمان می‌آییم که در حال عبور از آن هستیم. قصه همین‌قدر قطعی و روشن است. خدا هوای آن‌هایی که در راه او باشند را دارد. 

2

شک نکنید

بشر در نظام هستی تنها نیست و سنت‌های الهی از جمله مهم‌ترین چیزهایی است که در نظام هستی اثر دارد. جالب است بدانید خلاف سنت‌های ما که پس از یک دوره کاملاً از بین می‌رود و سنت جدیدی ایجاد می‌شود، سنت‌های الهی به‌هیچ‌وجه تغییر نمی‌کنند و همین اتفاقاً باعث می‌شود حساب کردن روی سنت‌های الهی کاملاً معقول هم باشد. آنچه باعث شد حضرت موسی علیه‌السلام در آن صحنه‌ای که قبل از این گفتم، مطمئن ایستاده و بگوید خدا با ماست، دقیقاً یکی از سنت‌های الهی است، سنتی که می‌گوید حق پیروز است و در این موضوع اصلاً شک نکنید. پیامبر خودمان هم در غار ثور که کفار نقطه‌به‌نقطه آن کوهستان را به دنبال ایشان بودند، همین‌قدر مطمئن بودند از اینکه پیروزی با آن‌هاست. تاریخ و خصوصاً زندگی اولیاء الهی پر است از مثال‌هایی که خدا خواسته این سنت را به نمایش بگذارد. پر است از تکرار آیه‌ای که همراهی خدا با جبهه حق را یادآوری می‌کند.

3

فراتر از بشر

امام خمینی رحمه‌الله علیه در همان اولین ماه‌های پس از پیروزی انقلاب نقل می‌کنند که: «من همان وقت هم که در پاریس بودم، یک نفر آمد گفت که من در دهات کجا و کجا رفتم و دیدم که صبح که می‌شود آخوند ده جلو می‌افتد و مردم دنبالش تظاهر می‌کنند، ـ حتی یک قلعه‌ای، که من آن قلعه را دیدم و در اطراف ماست، آن قلعه را اسم برد ـ که آن قلعه شاید آن‌وقت که من دیدمش ـ یک قلعه‌ای ـ ده، پانزده مثلاً خانوار در آن ممکن بود که هر خانواری یک اتاق داشته باشد و توی بیابان پهلوی یک کوهی بود که این‌طرف و آن‌طرفش هم هیچ‌چیزی نبود ـ گفت که من در آن قلعه هم ـ قلعۀ «حسن فلک» به آن می‌گویند ـ رفتم و دیدم توی آن قلعه همان حرف‌هاست که در تهران است. من همان وقت مطمئن شدم به اینکه مسئله، مسئلۀ بشری نیست. شعاع فعالیت انسان تا یک حدودی است، با اختلاف. یکی می‌تواند یک محله را، یک مسجد را اداره کند؛ یکی می‌تواند یک شهر را بسیج کند؛ یکی می‌تواند یک استان را بسیج کند؛ اما کسی بتواند همۀ ایران را ـ این ۳۵ میلیون جمعیت را ـ به یک‌راه بسیج کند، به حیثی که این بچه‌های کوچک دبستان ـ وقتی‌که چیزهایشان را به من می‌گفتند ـ این بچه‌های کوچک دبستان هم همان حرف را می‌زدند که دبیرستانی‌ها می‌گفتند، آن‌ها هم همان‌که بالاتر‌ی‌ها می‌گفتند. آن پیرمردها و آن بچه‌‌ها و آن زن‌ها، و این دخترها همه یک‌چیز می‌گفتند، همه می‌گفتند که ما این سلسله را نمی‌خواهیم و ما جمهوری اسلامی می‌خواهیم. من به نظرم این‌طور آمد، مطمئن شدم به اینکه ما آن‌وقت اصلاً این صحبت‌ها نبود، آن‌وقتی بود که قدرت آن‌ها سرِ جای خودش بود، من به نظرم آمد که ما پیروز خواهیم شد برای اینکه این مسئله دیگر به ما مربوط نیست؛(امام خمینی 1358/2/30)

4

مرکز قدرت و عزت

جای دلگرمی است وقتی بدانیم که در قرآن هم آیه‌هایی هست که قطعی بودن پیروزی جبهه حق را یادآوری، تعلیم یا خبر می‌دهند، این آیه‌ها کم نیستند. ازجمله آیه‌ «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم»،آیه‌ «لینصرنّ اللَّه من ینصره»، آیه‌ «والعاقبة للمتّقین»که در چند جا تکرار شده‌اند. 
یکی از امیدبخش‌ترین آیات قرآن: «آیه‌ معیّت الهی (همراهی خدا)  است؛ «اِنَّ اللهَ مَعَنا» خدا با ما است. مسئله‌ خیلی مهمی است اینکه انسان احساس کند که خدا با او است، خدا در کنار او است، خدا پشت سر او است، خدا مراقب او است؛ این خیلی چیز مهمی است! چون خدا مرکز قدرت و مرکز عزت است. وقتی خدا با یک جبهه‌ای باشد، این جبهه قطعاً و بلاشک پیروز است. (1396/12/24-رهبر انقلاب)

سنت خدا این است که حساب آن‌ها که ایستادگی می‌کنند را از دیگران جدا کند، انگار جور دیگری هوایشان را داشته باشد. وقتی می‌گوییم این سنت خداست یعنی می‌شود با خیال راحت به آن تکیه کرد و هیچگاه تغییر نمی‌کند. آقا هم فرموده‌اند: «اگر مسلمان‌ها بِایستند، بر همه‌ سازوبرگ قدرت‌های طاغوتی و مستکبر پیروز خواهند شد. امروز مردم یمن سخت‌ترین شکنجه‌ها را دارند از ناحیه‌ دولت سعودی و همراهانش و آمریکا -پشتیبانش- تحمّل می‌کنند لکن بدانید قطعاً ملّت یمن و انصارالله پیروز خواهند شد؛ آن‌ها شکست نمی‌خورند.» (1397/9/4-رهبر انقلاب)

5

باطل محکوم به فناست

«از آنجا که عدل و حق، جریان اصلی و طبیعی عالم وجود است و حرکت موجودات و همه اجزای عالم و رشد همه سلول‌های موجود زنده و حرکت همه مولکول‌های اشیا و اجسام در جهت حقّ است؛ رشد غیر حق، رشد باطل و رشد سرطانی است و محکوم به فناست. 
(یعنی چه بخواهد و چه نخواهد از بین رفتنی است) بنابراین هر حرکتی که بر اساس داعیه حق باشد و تلاش و مجاهدت پشت سر آن باشد، آن پیروز خواهد شد. لذا ما که ادّعا می‌کنیم و می‌گوییم ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، بالاخره مستکبران را از تحت تفرعشان به خاک خواهند کشید، بر این اساس - یعنی قاعده و قانون عالم آفرینش - حرف می‌زنیم. (1376/6/19-رهبر انقلاب)
البته «انّهم یرونه بعیدا و نریه قریباً». آدم‌های ظاهربین این را دور می‌بینند؛ همچنان که در دوران مبارزات، آدم‌های ظاهربین، زوال حکومت پهلوی و رژیم ستم‌شاهی را هم دور از دسترس، بلکه ناممکن می‌دیدند؛ اما ممکن بود و محقق شد و انجام گرفت. ....اگر کسی ادّعا می‌کرد که رژیم مارکسیستی از روی عالم محو خواهد شد و از اتّحاد جماهیر شوروی با آن نام و نشان، اثری باقی نخواهد ماند، هیچ‌کس از افراد ظاهربین باور نمی‌کرد. خیلی از حقایق عالم، این‌گونه است. (1376/6/19-رهبر انقلاب)

6

پیروزی جبهه حق

این همه نوید و خوش خبری هایی که تا اینجا خواندید به راحتی و رایگان در اختیار کسی قرار نمی گیرد، پیروزی جبهه حق شرط‌هایی دارد، کارهایی هست که باید انجام شود و کارهایی هست که باید حسابی از آن فراری باشیم. حواسمان باشد از هیکل توخالی دشمن نترسیم و تبلیغ بمب و موشک‌هایش دست و پای ما را سست نکند، بدانیم که مقاومت و جریان مقاومت هم نیاز به پشتیبانی و کمک‌های فراوان دارد و هم باید مقاومت و دلایل آن را هرچه بیشتر در دنیا فریاد بزنیم؛ چیزی نزدیک به همان مفهومی که آقا از آن با عنوان «نظریه مقاومت» یاد کرده اند. این‌ها همه شرط و شروط مهمی است که شرح آن¬ها حتما چراغی می‌شود تا بدانیم چطور می‌شود در این مصاف، دشمن را ضربه فنی کنیم و درست وقتی فکرش را هم نمی‌کند پشتش به خاک بخورد. اما اگر همین چند شرط رعایت شود دیگر همه چیز به نفع جبهه حق است و قطعا جلو می‌افتیم. 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA