nojavan7ContentView Portlet

یک نامه‌ مخصوص
مأموریت نو+جوان برای کسانی که دوست دارند در جامعه پیامبر زندگی کنند
یک نامه‌ مخصوص

تا حالا به این فکر کردید که حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌و‌آله علاوه بر اینکه پیامبر عزیز ما هستند، اوّلین مسئول جامعه اسلامی هم هستند؟ یعنی در زمانی که هنوز تعداد زیادی از مردم بَرده بودند، شرایط زندگی خیلی بدی داشتند، خیلی‌هایشان توسط ثروتمندان اذیت و آزار می‌شدند، مردم جامعه در نابرابری زندگی می‌کردند و زنان و دختران حق حیات و زندگی معمولی نداشتند، پیامبر در مدت زمان ده سال حکومتی را تشکیل دادند که عدالت و برادری در آن مهم بود و هر انسانی در آن حکومت ارزش داشت. بعد از آن، مردم دیگر می‌دانستند این حقشان است که آزاد باشند و بتوانند برای خودشان تصمیم بگیرند. فهمیدند که حق دارند به‌اندازه‌ای که تلاش می‌کنند، دستمزد بگیرند و زندگی خوبی داشته باشند.

1

این روزهای شادی و خوشحالی عیدهای ماه ربیع‌الاول، روزهایی هستند که می‌توانیم خیلی بیشتر به جامعه زمان پیامبر فکر کنیم و ببینیم که چطوری می‌توانیم به آن شرایط نزدیک‌تر شویم. یکی از راه‌هایش این است که این ارزش‌ها را به مسئولان الآنمان یادآوری کنیم. 

  • در کتاب‌هایی که در دسترست هستند یا در سخنرانی‌ها و منبرهایی که درباره پیامبر و زندگی صحبت می‌کنند و حتی در اینترنت جست‌وجو کن و مواردی را که مربوط به شیوه‌ حکومت‌داری پیامبر است، یادداشت کن.
  • حالا قلم و کاغذ بردار، ابتدایش بنویس «سلام آقای رئیس‌جمهور! من به‌عنوان نوجوان ایرانی از شما می‌خواهم مثل پیامبر ...»
  •  در ادامه از اصول و روش‌های عدالت‌محور پیامبر در اداره‌ جامعه بنویس.
  • نامه‌ات را در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #یک_نامه_مخصوص منتشر کن و در نرم‌افزار نو+جوان هم با ما به اشتراک بگذار.
2

چطوری مأموریت را بارگذاری کنم؟

به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا متنت را بارگذاری کن.

راستی! درباره این مأموریت با دوستانت صحبت کن و آن‌ها را به مأموریت #یک_نامه_مخصوص دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA