nojavan7ContentView Portlet

غذا حاضره!
یک چالش خوشمزه در نهمین مأموریت لیگ تابستانه
غذا حاضره!

یکی از شیرین‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند در صبحی تابستانی رخ دهد، محبت به اعضای خانواده خصوصاً مادر است! حوالی ساعت هفت هشت صبح، وقتی که پدر در حال آماده‌شدن برای رفتن به محل کار است و مادر در حال فکرکردن به ناهار ظهر؛ ناگهان از اتاقت بیرون بیا و با گفتن جمله «ناهار امروز از صفر تا صد با من!» همه را غافل‌گیر کن!

1

برای انجام این کار هم می‌توانی کاغذ و خودکار برداری و از ابتدایی‌ترین مرحله پخت تا انتهایش را از مادرت پرسیده، بر روی کاغذ نوشته و مرحله‌به‌مرحله پیش بروی. راه دیگر هم اینکه به حافظه‌ات رجوع کن و غذایی را درست کن که آن را بلدی و در پختن آن مهارت داری. فقط یادت باشد که شب قبل از این پیشنهاد حتماً یخچال را چک کنی تا صبح با دادن این پیشنهاد سردرگم نشوی! هنر این است که با همان مواد درون یخچال ناهار را بپزی و لیست سفارش عجیب‌غریبی به پدر تحویل ندهی! 
اگر دوست‌داشتی می‌توانی نیت کنی و با گوش‌دادن مداحی حین پختن غذا یا خواندن زیارت عاشورا، غذای نذری بپزی و در این روزهای کرونایی به خانواده‌ات، غذای روضه بدهی.
راستی! قرار شد که از صفر تا صد کار با تو باشد، یعنی شستن ظرف‌های کثیف‌شده در هنگام آشپزی و ظرف غذا، تمیزکردن لکه‌ها و احیاناً کثیفی‌هایی که ممکن است به‌وجود بیاید، جاروکردن زمین اگر چیزی روی آن ریخت و ... برعهده خودت است! تو در این روز مسئول آشپزخانه هستی و قرار است سرآشپز نمونه باشی تا با این کار خستگی را از تن پدر و مادرت دربیاوری.
سهم ما و دوستانت در این بازی هم این است که عکس هنر تو را ببینیم و اگر غذای مخصوص سرآشپز داری؛ در فیلم یا ویسی پختن آن را به ما آموزش دهی. شاید با انجام این کار دوست‌داشتی در روزهای دیگری هم این روز را مجدداً تجربه کنی. به این صورت با هنر خودت و دوستانت همه فوت‌وفن‌ها را آموختی.
راستی، این کار دختر و پسر ندارد و نوجوان، نوجوان است! پس دست بجنبان که ما هم اینجا منتظر رسیدن بوی خوش غذایت هستیم. 

2

چطوری در لیگ تابستانه شرکت کنم؟

تا پایان شهریور هر چهارشنبه منتظر یک ماموریت یا فراخوان جدید در نرم‌افزار نو+جوان باش. برای انجام دادن هر ماموریت تا ماموریت بعدی فرصت داری. بعد از انجام مأموریت به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری، عکس یا متنت را بارگذاری کن.


راستی! درباره لیگ تابستانه با دوستانت صحبت کن و آن‌ها را به مأموریت #غذا_حاضره ​​دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA