nojavan7ContentView Portlet

ماجرای ما و سوزن‌ها
مسئله‌ مرگ و زندگی در هفتمین دستچین لیگ تابستان
ماجرای ما و سوزن‌ها

دستچین این هفته یک تاج روی سرش گذاشته و آمده تا چند سؤال از شما بپرسد. می‌دانستید توی دنیا، کلاً ده تا کشور برای ویروس کرونا واکسن تولید کرده‌اند و ایران هم یکی از این کشورهاست؟ می‌دانستید انستیتوی پاستور به‌عنوان اوّلین مرکزی که شروع به تهیه واکسن و سرم کرد، از سال ۱۲۹۹ کارش را شروع‌کرده؟

1

اگر نمی‌دانستید بیایید اینجا تا بگویم که قصه واکسیناسیون توی ایران، از آبله‌کوبی‌های نیمه سنتی شروع شد تا وقتی که کار به مؤسسات بزرگ‌تر و تحقیقات تخصصی رسید. همین قصه برای فلج اطفال هم تکرار شد؛ یعنی دانشمندان ایرانی و جامعه پزشکی و وابستگانش، همیشه اثبات کردند که پابه‌پای جهان، مسیر علم را طی می‌کنند، مثل همین حالا که هم‌پای کشورهای دیگر شروع به تولید واکسن کرده‌اند. فقط لازم است ما به سوزن‌هایشان اعتماد داشته باشیم.
واقعیت این است که برای زندگی این روزهای ما، واکسن آن‌قدر ضروری است که باید بالای همه‌ی خبرها سنجاق بشود. پس بیا برای این هفته توی اخبار بگرد و هر چیزی درباره تاریخچه واکسن‌‌های ایرانی دیدی، نشانمان بده. از دانشمندان و شرکت‌های ایرانی که درباره واکسن‌ها تحقیق می‌کنند، بیماری‌ها و درمانشان با واکسن، آمار واکسن‌هایی که تزریق شده، عکس تزریق اوّلین واکسن‌های ایرانی و ... . خوب رسانه‌ها را زیرورو کن و چیزهایی که پیدا کردی توی صفحه خودت با یک توضیح کوتاه به اشتراک بگذار.

2

چطوری در لیگ تابستانه شرکت کنم؟

تا پایان شهریور هر دوشنبه منتظر یک موضوع جدید برای دستچین در نرم‌افزار نو+جوان باش. حواست باشد که برای هر دستچین تا ساعت ۲۴ دوشنبه فرصت داری. برای بارگذاری به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، دستچین را انتخاب و در قسمت بارگذاری، عکس یا متنت را بارگذاری کن.


راستی! از لیگ تابستانه با دوستانت بگو و آن‌ها را به چهارشنبه‌های طلایی و دوشنبه‌های نقره‌ای دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA