nojavan7ContentView Portlet

دستیار ویژه
مسیر حرفه‌ای‌شدن در چهارمین مأموریت لیگ تابستانه
دستیار ویژه

در مأموریت «دیگه وقتشه» با جست‌وجو در اطرافتان مهارت مورد علاقه خودتان را پیدا کردید؛ مهارتی که برای دنبال‌کردن و رسیدن به آن لازم نبود کار عجیب و پیچیده‌ای انجام دهید یا هزینه‌ی زیادی بپردازید. حالا در این مأموریت قرار است دست این مهارتی که انتخاب کردیم را بگیریم و پله‌پله با هم بالا برویم. چطوری؟

1

دستیار ویژه

این‌طوری که یک دفترچه برداریم؛ یک دفترچه ساده که کارآیی آن خیلی مهم‌تر از ظاهرش است. این دفترچه، دستیار ویژه شماست. اینکه ساده باشد و یا سرشار از رنگ، به سلیقه و روحیه‌تان بستگی دارد. دستیار ویژه‌ شما باید به چند کار مهم رسیدگی کند. بعضی از آن کارها را ما به شما پیشنهاد می‌دهیم، ولی بقیه‌اش بستگی به نوع مهارتی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد.
اوّلین کار، گزارش کارها و فعالیت‌های روزانه مرتبط با مهارت انتخابی شماست؛ یعنی شما هر قدمی را که در این راه برمی‌دارید، با درج تاریخ و ساعت و حتی عکس‌های گزارشی از نحوه فعالیت در دفترچه‌تان ثبت کنید.
کار دوم، بخش کتاب یا مقاله است؛ یعنی باید بگردید و کتاب‌ها و حتی مقالات اینترنتی مربوط به مهارتتان را پیدا کنید و به ترتیب آن‌ها را بخوانید. در این بخش باید نام کتاب یا مقاله، نام نویسنده، تاریخ مطالعه و نکات کلیدی و مهمی که از آن دریافت کردید را خیلی کوتاه و مختصر یادداشت کنید.
کار سوم، جایی است که باید جدولی در آنجا بکشید و لیست فیلم‌های آموزشی و مستندهایی را که در این حوزه دیده‌اید، در جدول ثبت کنید. این جدول دارای سه بخش نام فیلم یا مستند، محتوا و موضوع و تاریخ دیدن آن فیلم است.
 کار چهارم، باید نام اساتید و بزرگان این رشته را که با آن‌ها گفت‌وگو کردید، یادداشت کنید. نکته مهم و فوت کوزه‌گری را که در هر گفت‌وگو دریافت کردید، در کنار نام آن شخص و یا در صفحه مرتبط به خودش یادداشت کنید. این یکی می‌تواند حتی گفت‌وگو با مادرتان درباره مهارت بافتنی باشد.
کار پنجم، تجربه‌های درست و نادرست شماست. در این بخش باید هر تجربه‌ای را که نکته مهمی برای شما داشته‌ است، در دفترچه‌تان ثبت کنید. موفق‌بودن یا نبودن تجربه مهم نیست! مهم این است که شما چه درس و نکته‌ای را از آن دریافت کرده‌اید.
کار آخر هم، حساب‌‌کتاب کار شماست؛ یعنی شما باید یک جدول پرداخت و دریافت مالی برای خودتان طراحی کنید و ببینید در این راه از ابتدا تا انتها چه مقدار هزینه خرج‌کرده و اگر به مرحله‌ فروش و ارائه‌ کارتان رسیدید چه مقدار دریافت می‌کنید.

برای هر کدام از این کارها در دفترچه‌تان یک بخشی را جدا کنید. این دفترچه، مثل یک دستیار ویژه باید حواسش به کار شما و مسیری که برای حرفه‌ای‌شدن طی می‌کنید، باشد. پس، بهش کمک کنید که این مسیر را خوب تحت نظر داشته باشد و در مواقع نیاز به شما کمک کند.
درباره بخش‌هایی که می‌توانید در این دفترچه داشته باشید، متناسب با فعالیتی که انتخاب کردید، بیشتر فکر کنید و عکس دفترچه‌تان را با ما اشتراک بگذارید.
 

2

چطوری در لیگ تابستانه شرکت کنم؟

تا پایان شهریور هر چهارشنبه منتظر یک ماموریت یا فراخوان جدید در نرم‌افزار نو+جوان باش. برای انجام دادن هر ماموریت تا ماموریت بعدی فرصت داری. بعد از انجام مأموریت به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری، عکس یا متنت را بارگذاری کن.


راستی! درباره لیگ تابستانه با دوستانت صحبت کن و آن‌ها را به مأموریت #دستیار_ویژه ​​دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA