nojavan7ContentView Portlet

ردپای آب
نجات کشتی زندگی در سومین دوشنبه نقره‌ای لیگ تابستانه
ردپای آب

در سومین دوشنبه نقره‌ای، به‌سراغ موضوع مهمی رفتیم که همه ما در برابرش مسئولیم، یک موضوع حیاتی ... آبی که کم هست.

1

راهکاری برای مصرف درست و بهینه آب

بعضی چیزها اصلا شوخی‌بردار نیست! یعنی اگر قضیه را دست‌کم بگیریم و کار به جاهای باریک برسد و فاجعه‌ای رقم بخورد، ضررش به همه می‌رسد و به هیچ عنوان نمی‌توان از این ضرر رسیده فرار کرد. به نظر شما برای چنین موقعیتی، چه مثالی می‌توان آورد؟ خب! خیلی لازم نیست به سلول‌های خاکستری مغزتان فشار بیاورید! واضح‌ترین مثال برای یک فاجعه در حال اتفاق، اوضاع و احوال کره زمین است؛ همین زمینی که داریم بر روی آن زندگی می‌کنیم. آن‌قدر به آن کم‌توجهی کردیم و همه اخطارهایش را پشت گوش انداختیم که خطر به بیخ گوشمان رسیده است. حتماً می‌پرسید کدام اخطارها و چه خطری؟ در سال‌های اخیر چقدر شنیدیم که کره زمین در حال گرم‌شدن است و تغییرات اقلیمی مثل سیل را در پی دارد؛ حجم زباله‌های تولیدی انسان بالارفته و آلودگی‌اش دامن خودمان و آب آشامیدنی‌مان را می‌گیرد؛ حجم و میزان آب شیرین و سفره‌های زیرزمینی در اثر استخراج زیاد و استفاده نادرست، در حال کمترشدن است و ... .
این کم‌توجهی‌ها خطر را نزدیک کرده است و مثال واضح‌تر برای این بحران هم، اتفاقی بود که ماه پیش برای مردم خوزستان افتاد و همه شاهد بحران وحشتناکی به اسم کمبود آب بودیم.
برای اینکه بیشتر به عمق این بحران پی ببرید، کافی است برای چند لحظه چشم‌هایتان را ببندید و به زندگی بدون آب فکر کنید ببینید اصلاً امکان دارد؟ معلوم است که نه! همه زندگی ما، بهداشت و سلامتی ما و حتی آینده‌مان به آب بستگی دارد. پس، تا دیر نشده است باید دست به کار شد.
ما در دستچین نقره‌ای این هفته به‌سراغ همین موضوع رفته‌ایم. شما هم قرار است توی اخبار سایت‌ها و شبکه‌های معتبر و قابل اعتماد بگردید و هر خبری درباره «مصرف درست و بهینه آب» و راهکارهای آن دیدید گلچین کنید؛ حتی می‌توانید عکس‌ها و کاریکاتورهایی که درباره این موضوع است را هم انتخاب کنید و در قسمت دستچین، با سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید.

2

چطوری در لیگ تابستانه شرکت کنم؟

تا پایان شهریور هر دوشنبه منتظر یک موضوع جدید برای دستچین در نرم‌افزار نو+جوان باش. حواست باشد که برای هر دستچین تا ساعت 24 دوشنبه فرصت داری. برای بارگذاری به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، دستچین را انتخاب و در قسمت بارگذاری، عکس یا متنت را بارگذاری کن.


راستی! از لیگ تابستانه با دوستانت بگو و آن‌ها را به چهارشنبه‌های طلایی و دوشنبه‌های نقره‌ای دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA