nojavan7ContentView Portlet

کلیدت را بچرخان!
فراخوان نو+جوان برای کسانی که می‌خواهند برای امتحانات نوبت دوم آماده شوند
کلیدت را بچرخان!

کتاب و دفترهایم را وسط اتاق پهن کرده‌ام. جای سوزن‌انداختن نیست.  نگاهشان می‌کنم دلم شور می‌افتد. بی‌خیالشان می‌شوم. می‌خواهم از اتاق بزنم بیرون، چشمم به کاغذ روی در می افتد"برنامه امتحانات نوبت دوم سال تحصیلی 1399_1400". 

1

کلید برنامه‌ریزی

سرم گیج‌وپیج می‌رود. با اینکه از اوّل سال حواسم بود درسی را برای شب امتحان نگذارم، ولی در حال حاضر مخم قفل کرده است. 
روی تخت دراز می‌کشم و چشم‌هایم را می‌بندم. در ذهنم دنبال راهکارم که صدای بابا به گوشم می‌خورد: "جانِ بابا! این شلوغی‌ها و به‌هم‌ریختگی‌ها و قفل‌هایت فقط و فقط با یک کلید باز می‌شود …" مامان با سینی چای کنار من و بابا می‌نشیند و می‌گوید:"و آن کلید هم چیزی جز برنامه‌ریزی نباید باشد …" 
در ذهنم تکرارش می‌کنم، "برنامه ریزی … برنامه‌ریزی …" از جا بلند می‌شوم. کاغذ و قلم می‌آورم. دست به‌کار می‌شوم تا با کمک مامان و بابا یک برنامه درست‌وحسابی برای امتحانات پایان سالی‌ام بنویسم. 

2

کلیدت رو بچرخون

برنامه‌ریزی مثل کلید است و عمل‌کردن به برنامه نیز در واقع چرخاندن کلید داخل قفل به‌حساب می‌آید.
برای اینکه در ایام امتحانات بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم و از سردرگمی‌ها و بن‌بست‌ها بیرون بیاییم باید برنامه‌ای بریزیم که در آن همه امکانات ما برای رسیدن به هدفمان بسیج شود. خلاصه‌برداری‌ها، دوستانی که می‌توانند در  درس به ما کمک کنند، سؤالات امتحانات قبلی همه و همه می‌توانند جز امکانات ما به‌حساب بیایند. 
 فقط باید عزممان را جزم کنیم تا برنامه‌مان عملیاتی شود. حواسمان باشد برنامه‌ای که به آن عمل نکنیم حکم کلیدی دارد که در قفل هست، ولی چرخانده نمی‌شود. 

3

یک برنامه‌ درست‌وحسابی

اگر می‌خواهی یک برنامه‌ درست‌وحسابی و کاربردی برای امتحانات پایان سال داشته باشی در فراخوان #کلیدت_را_بچرخان با ما همراه شو:

1.یک لیست از کارهایی که در ایام امتحانات باید انجام دهی رو بنویس. مثلاً، بگو مطالعه، غذاخوردن، خوابیدن و … 
2. سرفصل‌های مهم هرکدام از درس‌هایت را مشخص کن. 
3. زمان‌هایی که می‌توانی در آن درس بخوانی را نیز برای خودت مشخص کن. 
4. راهکارهایی که می‌تواند کمک‌کننده باشد تا برنامه‌ات بهتر و کاربردی‌تر شود را لیست کن. مثلاً، بگو متنوع‌بودن درس‌ها، زمان مطالعه یا شروع مطالعه از درس‌های مشکل‌تر  و یا 5 دقیقه نرمش بین ساعت‌های مطالعه و … 
5. یک لیست از امکاناتی که کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی بهتری داشته باشی تهیه کن. مثلاً، بگو پشت‌بام یا تراس برای مکان مطالعه یا خلاصه‌نویسی‌ها و هر چیزی که می‌تواند کمکت کند تا بهتر و بهتر از مطالعه‌ات برای امتحانات نتیجه بگیری. 
6. یک جدول برای خودت طراحی کن و متناسب با گام‌هایی که در بالا گفته شد برای ایام امتحانات یک جدول برنامه‌ریزی تهیه کن. 

در پایان گام‌های 4و 5 را با دوستانت به اشتراک بگذار. 
 

4

چطوری فراخوان را بارگذاری کنم؟

به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، فراخوان را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا متنت را بارگذاری کن.

راستی!‌ دوستانت را به فراخوان #کلیدت_را_بچرخان دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA