nojavan7ContentView Portlet

شبیه حاج قاسم
معرفی نوشته‌های برگزیده فراخوان باید شبیهت زیست
شبیه حاج قاسم

از شما خواسته بودیم که برای نو+جوان بنویسید چگونه می‌شود شبیه شهید حاج قاسم سلیمانی زندگی کرد و راهش را ادامه داد؟ او چه ویژگی‌های شاخصی داشت که به اسطوره شجاعت و مقاومت تبدیل شد؟ و به شما پیشنهاد کردیم بیانات رهبر را درباره سردار بخوانید و بعد برای ما بنویسید که حاج قاسم سلیمانی را چطور شناختید و با انجام چه‌کارهایی می‌توانید شبیه او شوید؟ نوشته‌های خوب شما به دست ما رسید. متن‌هایی که می‌خوانید 5 برگزیده این فراخوان هستند.

1

استوارتر از قبل

محمد ابوالفضل امینی- سلام سردار! نمی‌دانم از چه بگویم، از دست‌های بریده علمدار، از بدن اِرباً اِربای علی‌اکبر یا از گلوی خونین علی‌اصغر. همه ما بعد از رفتنت یتیم شدیم. بعد از تو قلب‌هایمان تیر کشید و چشم‌هایمان خون گریه کرد، اما گام‌هایمان استوارتر شد.
سردار دل‌ها! این خونِ مطهر تو بود که دل‌هایمان را از پیر و جوان، از چپ و از راست و از ایرانی و عراقی دوباره به هم پیوند زد. کور شود چشمان آن تنگ‌نظرانی که به سردار ما نگاه کودک‌کُش دارند. آیا جز این نیست که تو معنی تولی و تبری بودی، که تو معنی رفاقت و صداقت بودی؟ هر جا که نامی از تو می‌آمد ابو مهدی خودش را سرباز تو می‌دانست. اما این فقط از سوی او نبود، بلکه برادری و رفاقت از سوی تو هم سربازانت را به وجد می‌آورد. آیا جز با انسانیت و عشق و محبت کسی می‌تواند سردار دل‌ها باشد؟ زمانی که آن شاخه گل را از کودک خردسال گرفتی، جلوه‌ای بود از حیدری که انگشترش را در نماز به سائل داد. جلوه‌ای بود از عشق وقتی به دشمنانت گفتی اگر مرا به شهادت برسانید شما را شفاعت خواهم کرد.
سردار بزرگ! به خدا قسم می‌خورم که جسمت دیگر توان حمل روح بلندت را نداشت و آسمانی شدنت مسیر روشنی را برای سربازان این امت به‌جا گذاشت. حال دشمن چه می‌پندارد؟ آیا گمان می‌کند که سید علی بعدِ تو تنها خواهد ماند؟ دشمن بداند بعد از عروج تو، میلیون‌ها قاسم سلیمانی دیگر به پا می‌‌خیزند و انتقام سختی از شقی‌ترین آحاد بشر یعنی جبهه‌ کفر و استکبار خواهند گرفت. به امید خدا پس از رجعت تو و یارانت نمازمان را به امامت حضرت صاحب‌الزمان(عج) در قدس اقامه خواهیم کرد. حال ای یاران به پا خیزید. بسم‌الله‌القاصم‌الجبارین... باید_شبیهت_زیست

2

مردی از جنس مهربانی

نجمه مهدی‌زاده- بسم‌الله‌القاسم‌الجبارین با خود می‌گویم چه زیباست وجود کسانی که زندگی‌شان مایه برکت و لطف و رحمت برای انسان‌ها و کوچ‌ کردنشان از این جهان نیز مایه بصیرت و بیداری و آگاهی برای همگان است و موجب جوشش مجدد چشمه‌های خشکیده و توان‌بخشی دوباره به پاهای سست شده می‌شود؛ حاج قاسم ما از این دسته هستند. کسی که با تمام وجود به زیبایی‌ها و ارزش‌ها و فطرت انسانی عشق می‌ورزید و به مقدار عشقش به خوبی‌ها از عناصر ضد انسانی و خانمان‌سوز نفرت داشت و به جهاد با بدی‌ها و پلیدی‌ها علاقه‌مند بود. کسی که بدون چشمداشت در خدمت مردم بود و بدون هیچ فاصله‌ای دردها و رنج‌های مردم را آتش به اختیار در دل خود می‌ریخت. مردی از جنس مهربانی و عطوفت و مقاومت و ایستادگی و مصداق بارز «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم...». پدری صاف و ساده به رنگ آینه و آب زلال و پاک و انسانی تمام‌عیار که به بلندای ابدیت روح خود برای آرامش انسانیت جوشید و خروشید...
آری، سردار دل‌های ما فردی از خودِ مردم بود، اما اگر بپرسید چرا این‌قدر محبوب دل‌ها بود می‌گویم او مردی از بین مردم ساده و البته در کنار همان مردم بود. بی‌فاصله، بی‌تکبر، بی‌ادعا و پر از عشق به خوبی‌ها، پر از عدل‌، پر از حب به خداوند، پر از تواضع‌‎، پر از زیبایی، پر از آرامش....
سردار آسمانی ما! اکنون‌که حیات حقیقی یافته‌اید یک حُسن دارد که صدای همه مُریدان خود را می‌شنوید و همچون ما خاکیان دربند زمان و مکان نیستید. به‌عنوان فرزند کوچکی از ایران که مدیون رشادت‌ها و ایثار بی‌پایان شماست وظیفه خود می‌دانم که با شما عهد ببندم سیره عملی زندگی پر از زیبایی شما را یافته و در زندگی خویش پیاده کنم تا زندگی و کوچ کردنم همچون شما زیبا و بابرکت باشد. همواره در دل‌های ما هستید ای آسمانی‌ترین سردار. 
التماس دعا. یا علی مدد. خدا نگهدار...

3

کاش بتوانیم سلیمانی باشیم

زهرا جهانتیغ- باید شبیهت زیست چراکه انگار همیشه شهید بودی. همیشه حسینی بودی. همه‌چیزت حسینی بود. ساده‌زیستی‌ات، ساده بودنت، مهربانی‌ات، بزرگواری‌ات، کمک کردن‌های یواشکی‌ات و یتیم‌نوازی‌ات.
ای مالک اشتر علی! کاش بودنت را بیشتر قدر می‌دانستیم تا الآن حسرت نبودنت را در دل نداشتیم. کاش بتوانیم سلیمانی باشیم. یاری‌مان کن.

4

مثل حقیقت ناب

رضا صالحی مبارکه - باید شبیهت زیست. سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی کسی بود که تمام زندگی‌اش به جاری شدن حقیقت توحید در زندگی خودش و جهان هستی گذشت. برای اینکه مثل او باشیم باید همچون او با تمام وجود مطیع و حامی ولایت‌فقیه باشیم، چراکه جاری شدن حقیقت توحید در هستی وابسته به ولایت‌فقیه است.

5

پیام سردار

امیرحسین تابزر-باید به شیوه‌ای زندگی کرد که دانست چه کسی باعث شده تاکنون امنیت داشته باشی؟ چه کسی خواب را به چشمانش راه نداده تا که آسوده بخوابی؟ برای انتقام و از بین بردن این اتفاق اندوهناک و باارزش شهادت سردار رشید و علمدار حاج قاسم سلیمانی، باید از خود شروع کنیم، چگونه؟ زمانی که خواهران سرزمینم حجابشان را نگهدارند، برادرانم در جهت تقویت حیا و ایمان خود گام بردارند و نقشه این شیاطین به‌ظاهر دلسوز را نمایان و نقش بر آب کنند. اگر در جهت پیشرفت عقیده و باور و ایمانمان قدم برداریم خواهیم دانست که حاج قاسم عزیزمان رفت تا ما بدانیم می‌توانیم و این پیام ایشان بود. باشد که توفیق خدمت به رهبر معظم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشته باشیم.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA