nojavan7ContentView Portlet

جان ریحان
مأموریت نو+جوان برای آن‌ها که می‌خواهند بدانند زنِ مسلمان چه نقش‌هایی دارد؟
جان ریحان

زن‌ها انسان‌اند. اصلاً «نگاه اسلام نسبت به زن و مرد، نگاه انسان است؛ در مسئله‌ انسانیّت، سِیر مقامات معنوی، استعدادهای فراوان فکری و علمی هیچ تفاوتی نیست، امّا قالب‌ها دو قالب است: یک قالب برای یک کار و یک صنف کار است، یک قالب برای یک کار دیگر است؛ البتّه کارهای مشترکی هم وجود دارد.»(۹۳/۱/۳۰)

1

نقش‌های زنانه

مسئله زنان همیشه جزو بحث‌های چالش برانگیز بوده است و اختلاف نظرات زیادی درباره نقش‌هایی که یک زن می‌تواند داشته باشد، هست؛ امّا برای مایی که هنوز اول راه زندگی هستیم، چه منبعی بهتر از رفتن پیش یک راه بَلَد! کسی که در مسئله‌ زن نگاه اسلامی و روشنفکرانه‌ای دارد! بله، رهبر انقلاب درباره زنان صحبت‌های زیادی داشته‌اند که می‌تواند راه را از چاه به ما نشان دهد.

فرقی نمی‌کند پسر باشی یا دختر، ممکن است آینده‌ تو مردی باشد که می‌خواهد برای دخترش پدری کند و به او نقش‌های مختلفش را بفهماند و یا زنی که می‌خواهد نقش‌هایی که اسلام برای او در نظر دارد را به بهترین نحو انجام دهد. اگر می‌خواهی درباره این نقش‌های زنانه بدانی با مأموریت #زن_شدن همراه شو:

در متن زیر نقش‌های مختلف زن از بیانات آقا آمده است. جای سه نقش را خالی گذاشته‌ایم تا تو با جست‌وجو در بیانات در سایت KHAMENEI.IR بتوانی این جاهای خالی را پر کنی و با ما در بخش مأموریت به اشتراک بگذاری.

زنِ اجتماعی

«اگر زنان در حركت اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند، آن حركت به جایی نخواهد رسید، موفق نخواهد شد. اگر زنان در یک حركت حضور پیدا بكنند، یک حضور جدی و آگاهانه و از روی بصیرت، آن حركت به‌طور مضاعف پیشرفت خواهد كرد.»(۹۳/۴/۲۱)

زنِ معنوی

«قرآن کریم وقتی می‌خواهد نمونه‌ای برای انسان‌های با ایمان ذکر کند، آن را از میان مردان ذکر نمی‌کند؛ از میان زنان ذکر می‌کند.»(۷۵/۱۲/۲۰)

زن و مادری

«همه تحت تأثیر مادران هستند. آن‌که بهشتی می‌شود، پایه‌ بهشتی شدنش از مادر است.»(۸۴/۵/۵)

زن و همسری

 

زن و تحصیلات

 

زن و سیاست

2

چطوری مأموریت را بارگذاری کنم؟

به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری، متنت را بارگذاری کن. 

دوستانت را به این مأموریت دعوت کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA