nojavan7ContentView Portlet

راه بلد!
فراخوان نو+جوان برای آن‌ها که می‌خواهند شبیه پیامبر (صَلَّی اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِه) زندگی کنند
راه بلد!

برای تو که حتماً کتاب می‌خوانی، تلویزیون می‌بینی یا از زبان معلم‌ها می‌آموزی، لابد بارها لفظ «سیره» را شنیده‌ای. سیره علوی، سیره نبوی، سیره اهل‌بیت.... . واژه‌ای غریب اما آشنا. سیره از سِیر می‌آید. یعنی راه رفتن. یعنی چطور راه رفتن و از پیچ‌وخم مسیر عبور کردن. از طعمه شیطان و وسوسه‌ها رد شدن. راه زندگی، یک راه‌بلد می‌خواهد. یک نقشه دقیق. چه راه‌بلدی، قابل‌اعتمادتر از پیامبر؟ انگار مثل بچگی‌ها که گوشه چادر مادرهایمان می‌گرفتیم تا گم نشویم، می‌شود گوشه عبای پیامبر گرفت و از لغزیدن در امان بود. عبای پیامبر (صَلَّی اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِه) را در شیوه زندگی‌اش پیدا کن. در چگونه راه رفتن و نلغزیدن. برای اینکه گم نشویم باید سعی کنیم شبیه پیامبر باشیم و برای شبیه شدن باید شبیه او زیست.

1

رزقِ روزانه

​​​​​​​اگر می‌خواهی تو هم پیامبرانه زندگی کنی، با فراخوان #راه_بلدِ نو+جوان همراه شو:
1- یک فهرست از روش زندگی پیامبر درست کن. برای نوشتن فهرست با یک جست‌وجوی ساده احادیث، می‌توانی مطالب خوبی پیدا کنی. یا از فهرست پوستر «اخلاق محمدی» در اینجا کمک بگیر.
2- هفت کاغذ کوچک بردار و روی هرکدام یکی از آن‌هایی که فکر می‌کنی برای تو لازم‌تر است را بنویس و توی یک پاکت یا ظرف بگذار.
3- حالا در این هفته هر روز که از خواب بیدار می‌شوی، رزقِ روزت را بردار و همراهت داشته باش و سعی کن در همه لحظات همان‌طور رفتار کنی.
4- حتماً رزق‌های روزانه‌ات را کنار هم بچین و یک عکس دسته‌جمعی زیبا برای ما بگیر و در قسمت فراخوان بفرست.
5- دوستانت را با #راه_بلد به این فراخوان دعوت کن. 

2

چطور فراخوان را بارگذاری کنم؟

به صفحه خودم برو، روی علامت + کنار صفحه کلیک کن و عکس و متن مورد نظرت را در فراخوان بارگذاری کن.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA