nojavan7ContentView Portlet

روایت‌های خواندنی از ماه
سفره‌ی نو+کتاب با کتاب و مهارت
روایت‌های خواندنی از ماه

همه‌چیز به روز دهم محرم خلاصه نمی‌شد، هر روز از زندگی حضرت عباس علیه‌السلام از رشته‌های محبت و معرفت خانواده‌ای بی‌نظیر پر شده بود. او در همه روزهای قبل از روز دهم هم، علمدار و سقای ادب بود. کتاب «ماه به روایت آه» همه این روزهای قبل از روز دهم از زندگی حضرت عباس علیه‌السلام را روایت می‌کند. ابوالفضل زرویی نصرآباد، دوازده روایت از زبان دوازده شخصیت از نزدیکان حضرت عباس علیه‌السلام نقل می‌کند که مربوط به وقایع قبل و بعد از شهادت ایشان است. داستان‌هایی از خانواده‌ مادری، دوران کودکی، ازدواج، فرزندان، برادران، دانش و جایگاه آن حضرت در میان مسلمانان آن روزگار. ماه به روایت آه، سکانس‌هایی از زندگی حضرت عباس علیه‌السلام را که کمتر دیده‌ و شنیده‌ایم، به ما نشان می‌دهد. 

1

چه کار کنیم؟

قرار شد هر دو هفته یک بار سفره‌ نو+کتاب را وسط نرم‌افزار پهن کنیم. در سفره این هفته یک کتاب خوب و یک ترفند به‌دردبخور برای شما گذاشته‌ایم. حتماً برای شما هم پیش آمده که کتاب‌هایی را با هزار ذوق و شوق دست‌ گرفته‌اید اما بعد از چند صفحه دیگر نتوانستید ادامه بدهید و بین کارهای دیگر فراموششان کردید. ما برای حل این مسئله یک ترفند ویژه داریم.
• کتاب «ماه به روایت آه» را تهیه کن یا از کتابخانه به امانت بگیر. می‌توانی در نرم‌افزارهای کتابخوانی هم پیدایش کنی.
• کتاب را به همراه یک ساعت جلویت بگذار. ده صفحه از کتاب را با سرعتی که همیشه می‌خوانی، بخوان و زمانی که خواندن این ده صفحه طول می‌کشد را اندازه بگیر و یادداشت کن.
• تعداد صفحات کتاب را تقسیم بر 10 کن و نتیجه را در زمانی که یادداشت کردی، ضرب کن. جواب این محاسبه مقدار زمانی است که تو برای خواندن این کتاب نیاز داری.
• حالا زمانی که برای خواندن کل کتاب لازم داری در روزهای پیش رویَت تقسیم کن. برای این کار یک جدول کوچک لازم داری. مثلاً برای روز چهارشنبه نیم ساعت زمان برای خواندن 10 صفحه را در جدول یادداشت می‌کنی.
• هر روز که توانستی طبق جدول پیش بروی، کنار خانه‌ همان روز یک علامت مثبت بگذار.
• هر روزی که نتوانستی به قرارت پایبند باشی کنار خانه‌ همان روز یک علامت منفی بگذار، یک خانه و یک روز دیگر به انتهای جدولت اضافه و زمان آن روز از دست رفته را آنجا یادداشت کن.
• از جدولت عکس بگیر. عکست را در بخش مأموریت بارگذاری کن و برایمان بنویس چقدر این روش برایت مؤثر بود؟ از یک تا ده به این مهارت چه نمره‌ای می‌دهی؟

2

چطوری مأموریت را بارگذاری کنم؟

• به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، مأموریت را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا فیلم، عکسی که تهیه کردی را بارگذاری کن.
 
دوستانت را به مأموریت #نوکتاب دعوت کن.


 

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA