nojavan7ContentView Portlet

با تابستان چند چندید؟!
عزم جزم نو+جوان از «کارستون» تا «تابستان تعطیل نیست»
با تابستان چند چندید؟!

سوت پایان مدرسه‌ها که به صدا درآمد و تابستان آغاز شد، نو+جوان رنگ و بویی تازه گرفت...از #کارستون گرفته تا #تابستان_تعطیل_نیست خبر از اتفاقات جدیدی می‌داد، انگار نو+جوان عزمش را جزم کرده بود تا مطلبی مهم را بیان کند!

1

قصه نوجوانی

شاید برای بعضی‌ها سؤال شده باشد که اصلاً مگر نوجوان باید کار کند؟ چرا این‌همه توصیه به مهارت‌آموزی و کار کردن در تابستان؟! این پرسشی است که قرار است باهم به آن پاسخ بدهیم...
احتمالاً دیده‌اید که آهنگرها فقط زمانی می‌توانند به آهن شکل بدهند که داغ است و منعطف، آهن که سرد بشود دیگر حالت پذیر نیست؛ قصه نوجوانی هم همین‌گونه است!

2

نوجوانی آینده را می‌سازد

نوجوانی ما و آنچه در نوجوانی انجام می‌دهیم آینده ما را خواهد ساخت و مهم‌تر از آن، عادت‌های ما را تشکیل می‌دهد...
به خودمان بستگی دارد که این ایام مهم را صرف چه‌کارهایی کنیم؟! اما باید بدانیم که روحیات ما در نوجوانی شکل می‌گیرد و این یعنی در نوجوانی است که مشخص می‌شود ما آدم‌هایی کاری خواهیم بود یا تنبل و بی‌حال! روحیه کارآفرینی خواهیم داشت یا منتظر می‌شویم تا برایمان کار ایجاد کنند، پس از شکست‌ها زمین گیر می‌شویم یا دوباره شروع می‌کنیم و...

3

سهم ما از رونق تولید

علاوه بر مطالب بالا، خوبی سن نوجوانی این است که دغدغه‌ها کمتر و وقت‌ آزادتر است و در این فرصت می‌توانیم مشاغل مختلف را امتحان کنیم تا بدانیم در آینده قصد داریم چه‌کاره شویم؟! وگرنه ما هستیم و یک سری شنیده‌ها از مشاغل مختلف که به نظر جذاب می‌آید اما وقتی وارد آن شدیم می‌بینیم علاقه‌ای نداریم و اگر این اتفاق در سنین بالا بیفتد، به دلیل مسئولیت‌ها و... نمی‌توانیم به‌راحتی شغل عوض کنیم و دنبال شغل موردعلاقه خودمان باشیم.
 از طرفی هم می‌دانیم در سال #رونق_تولید هستیم و باید بدانیم رونق تولید اتفاق نمی‌افتد مگر به رونق مشاغل تولیدی، حالا ماییم و دنیای مشاغلی که در تابستان فرصت داریم تا با آن آشنا شویم و سهم خودمان از رونق تولید را بشناسیم و به آن عمل کنیم.
پس اگر تابه‌حال دست‌به‌کار نشده‌اید، حدود نیمی از تابستان باقی‌مانده و می‌توانید از همین حالا شروع کنید و اگر دست‌به‌کار شدید، نو+جوان برای شما آرزوی موفقیت می‌کند.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA