nojavan7ContentView Portlet

تلخ و شیرینِ کردستان
آقا در یادداشت خود بر کتاب «عصرهای کریسکان»، آن را جامع و بسیارجذاب توصیف کردند
تلخ و شیرینِ کردستان
+ هم سرگذشت این جوان آزاده‌ کُرد جذاب است و هم نگارش صریح و بی‌حاشیه‌ کتاب

در مراسم دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که امروز (دوشنبه 18 اسفند ۱۳۹۹) با حضور جمع محدودی از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه‌ ادبیات و هنر دفاع مقدس در شهر سنندج برگزار شد، یادداشت آقا بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد.
متن یادداشت (تقریظ) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب -که خاطرات امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) و به قلم کیانوش گلزار راغب تدوین شده است- بدین شرح است:

1

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم 

بسیار جذّاب تهیّه شده است؛ هم خود سرگذشت این جوان آزاده‌ کُرد جذّاب است و هم نوع نگارش صریح و کوتاه و بی‌حاشیه‌ کتاب. با اینکه نیروهای مبارز کُردِ طرف‌دار جمهوری اسلامی را از نزدیک دیده و شناخته‌ام، آنچه از فداکاری‌های آنان در این کتاب آمده، برایم کاملاً جدید و اعجاب‌آور است. نقش مادر و همسر هم حقّاً برجسته است. دلاوری و شجاعتِ راوی و خانواده‌اش ممتاز است و نیز برخی عناصر دیگر کُردی که از آنان نام برده شده است. در کنار این درخشندگی‌ها، رفتار قساوت‌آمیز و شریرانه‌ کسان دیگری که به دروغ از زبان مردم شریف کُرد سخن می‌گفتند نیز به‌خوبی تشریح شده است. کتاب جامعی است؛ تاریخ، شرح حال، شناخت قوم کُرد، شناخت حوادث تلخ و شیرین منطقه‌ کردی در اوایل انقلاب ..

 

در آذر 99 مطالعه شد.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA