nojavan7ContentView Portlet

یک دریا دل، یک دریا مردم
نماز پرمعنا و وداع جانسوز آقا و مردم با شهید حاج‌قاسم سلیمانی
یک دریا دل، یک دریا مردم
+ گزارشی از مراسم نماز و تشییع سردار دل‌ها و دعاهای ویژه آقا برای سید شهدای مقاومت

در روز رستاخیز تهران و وداع تاریخی مردم مؤمن و قدرشناس با سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران حضور یافتند و بر پیکر مطهر این شهید عالی‌مقام، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جنایت اخیر رژیم آمریکا، نماز اقامه کردند.

1

موج خروشان

جمعیت میلیونی از مردان و زنان، نوجوانان و جوانان از صبح زود در دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف، حاضر شدند تا بر پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش نماز بخوانند و با سردار خود وداع کنند. این‌همه حضور، این‌همه جمعیت از کوچک و بزرگ گرفته تا پیر و جوان که یکپارچه شده و سردار و هم‌رزمانش را چون نگینی در آغوش گرفتند تا با آن‌ها خداحافظی کنند تهران را به موجی از خروش و همدلی تبدیل کرد.

2

سرباز شایسته

در این مراسم زینب سلیمانی دختر سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی، در بخشی از سخنرانی حماسی‌اش، خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: «پدرم برای اطاعت از شما که ولی‌فقیه هستید ما را تربیت کرد. پدرم افتخارش این بود سرباز شایسته شماست. او جانش را فدا کرد که سرباز شما باشد. مبادا شهادتش موجب اندوهی در چهره شما باشد.»

3

شهیدِ قدس

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس هم در این مراسم گفت: «در این اجتماع عظیم اعلام می‌کنم فرمانده شهید سلیمانی که همه زندگی خود را در حمایت از فلسطین به سر برد و او در راس فرماندهی نیروی قدس بود، اعلام می‌کنم که او این فرمانده بزرگ، شهید قدس است. اعلام می‌کنم مقاومتی که در لبنان و غزه آن پیروزی‌ها را به دست آورد در  نبرد با صهیونست‌ها هم پیروز خواهد شد به یاری خداوند متعال.»

4

وداع با سردار دل‌ها

آقا در نماز بر پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر همرزمانش خداوند را برای بزرگ داشتن مجاهدان راه خود به‌واسطه‌ فوز و توفیق عظیم شهادت، حمد و سپاس گفتند و علوّ درجات آن شهدای عالی‌مقام را مسئلت کردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از نماز عبارات اختصاصی را برای شهید قاسم سلیمانی بیان کردند که در حال قرائت آن عبارات حالشان منقلب شد:«‌ اللّهُمَّ إِنَّا لَانَعْلَمُ مِنْهم إِلّا خَيْراً وَأَنْتَ أَعْلَمُ بِهم مِنَّا . اللُهم صَلِّ عَلی مُحمد و آل مُحمدِ اللهُم ادخلهُم فی رَحمتک و رِضوانک. اللهُم اِنک توفیتهُم مُتلطخین بِدمائهم فِی سَبیل رضاک مُستشَهدین بَینَ ایدیهِم مُخلصین فِی ذلک لوَجهکَ الکَریم. خداوندا ما جز نیکی از آن‌ها چیزی نمی‌دانیم و تو نسبت به آن‌ها داناتری. خداوندا بر محمد و آل محمد درود فرست و آن‌ها را در رحمت و بهشت رضوانت وارد کن. خداوندا تو در حالی آن‌ها را قبض روح کردی که در راه رضایت تو در خون خود غلتیده بودند و در برابر تو به شهادت رسیده و برای تو، ای پروردگار کریم، در این راه با اخلاص بودند... »
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از نماز برای شهید سپهبد قاسم سلیمانی عبارت «اللهُم فاعلِ دَرجاتِهم و احشُرهُم مَعَ مُحمدِ و آله الطاهرینَ و الحقنا بِهم و ارزُقنا الشَهادة فی سَبیلک یا مولای. الحَمدُ اللهِ الذی اکرم المُستشهدینَ فی سَبیله . اَلحمدُ لله الذی رزقنا الشهادة فی سَبیله. اَلحمدُ للهِ الذی رزقنا الجَهاد فی سَبیلِ الاِسلام. 
خداوندا پس بر درجات آن‌ها بیفزا و آن‌ها را با محمد و خاندان پاک و مطهرش محشور کن و ما را به آن‌ها ملحق کن و شهادت در راهت را ای مولای من (پروردگار من) روزی ما گردان. سپاس خداوندی را که شهیدان در راهش را کرامت نهاد؛ سپاس خداوندی را که شهادت در راهش را روزی ما گرداند و سپاس خداوندی را که جهاد در راه اسلام را روزی ما کرد.» را قرائت کردند.
پس از اقامه‌ نماز، تشییع باشکوه پیکر مطهر شهید سلیمانی و دیگر شهیدان مقاومت از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی آغاز شد و مردم انقلابی این نگین درخشان و بی‌بدیل مقاومت و یاران مجاهدش را در میان اشک و حسرت تشییع کردند.
جمعیت با اشک و آه با سردار دل‌ها وداع کردند. چشم‌ها گریان و دل‌ها خون است. جمعیت دریایی شد تا برای همیشه دشمن آمریکایی را از منطقه ما اخراج کند.

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA