nojavan7ContentView Portlet

نون بازو خوشمزه‌تره یا نون سنگک؟
#میگما
نون بازو خوشمزه‌تره یا نون سنگک؟

سه ماه تعطیلی کنارمان نشسته، دستش را روی شانه‌ ما گذاشته و درحالی‌که به افق خیره شده، دارد می‌پرسد: حاضری؟ برویم؟ بله که حاضریم.

1

وجدان درد نگیری!؟

اصلاً کی برای خواب و استراحت حاضر نیست؟ اما اگر با این روال پیش برویم بعد از تعطیلات با زخم بستر و یا کلی اضافه‌وزن باید سال تحصیلی را شروع ‌کنیم. پس چه‌کار کنیم که علاوه بر استراحت، یک نمره درخشان هم در کارنامه تابستان داشته باشیم و وقتی با وجدانمان تنها شدیم بگوییم عجب نوجوان فعال و باحالی هستم من!

2

لذیذتر از نان

پایه هستید که باهم به کار کردن در تابستان فکر کنیم؟ به اینکه مثلاً برویم وردست آرایشگر محله‌مان یا مثلاً برای بچه‌های محله در مسجد کلاس قرآن بگذاریم یا خیاطی یاد بگیریم. اصلاً چه می‌شود دنبال یک کارگاه تولیدی بگردیم؟ مزه‌ گرفتن اولین حقوقی که حاصل دسترنج خودمان است همیشه زیر زبانمان خواهد ماند و هیچ نان سنگکی از نانی که با پول خودمان خریده‌ایم لذیذتر نخواهد بود.

3

سختی‌ها، شیرینی‌ها

 اما کار کردن سختی‌هایی دارد، کمتر بخوابیم، کمتر گوشی دست بگیریم، و اصلاً چه طور خانواده را راضی کنیم؟ اگر دوستانمان ما را سرکار ببینند و آبرویمان نمی‌رود؟ به نظر شما کار کردن در تابستان برای ما که هنوز نوجوانیم، فایده‌ای دارد؟ چه‌کارهایی به ذهنتان می‌رسد؟ نظر شما راجع به کار کردن در تابستان چیست؟

4

تابستان متفاوت

وقتی نظرات خوشمزه شما در مورد اینکه «نان بازو خوشمزه‌تر است یا نان سنگک» را می‌خواندیم، مثل روز روشن بود که خیلی از شما تصمیم گرفته‌اید تابستان متفاوتی را رقم بزنید و خیلی‌ها هم که از تابستان قبل چنین تجربه شیرینی را داشته‌اند و در پیام‌هایشان سعی کردند این تجربه را منتقل کنند.
پیام‌های شما را دسته‌بندی کردیم، شاید جمع‌بندی مناسبی از بحثی که داشته‌ایم باشد.

5

نان سنگک خورها

تعدادی از شما همان نان سنگک را ترجیح می‌دادید ولی ما از شکلک‌های آخر پیام می‌فهمیدیم که دارید شوخی می‌کنید ولی خب مواظب ویروس تنبلی باشیم گاهی آرام و بی سروصدا به جانمان حمله می‌کند.

6

گوارا مثل هندوانه

بعضی‌ها گفتن مگه چیه؟ اصلاً تابستان است و هندوانه و کارهای تابستانی، هرکدامشان نباشد انگار تابستان چیزی کم دارد.
مثل:
M_sadatmousavi.istaism.21 : کار کردن همیشه نشاط آوره کار که عیب نیست بخواد آبرومون بره 
محمد: به نظرم کار کردن رو اصلاً برای نوجوان ساختن! طبع نوجوان اینه که با کار کردن حال می‌کنه ،انرژی می‌گیره، اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنه، اجتماعی تر میشه، اصلاً ذات نوجوان کار کردنه! کار نکنه پژمرده و افسرده میشه! نوجوونی که کار نکنه نوجوون نیست!
ظهور: من از همون اول تابستون ، برای تحقق رونق تولید می‌خواستم یه تولیدی راه بندازم و تابستونو کار کنم. من کار کردن رو مایه خجالت نمی‌دونم! کار کردن تو سن ۱۴ سالگی مایه افتخاره!
6mostafahoseini: سخته ولی شیرین و دلچسبه، آدم مسئولیت پذیر بار میاد. خیلی ها به همین شیرینی دقیقا با چشم های باز با ماجرا روبرو شدند، یعنی می دانید که سخت ولی لازم است.

7

بزن بریم

تعدادی از شما هم از تجربیات گذشته یا برنامه ای که برای تابستان پیش رو دارید حرف زدید. سعی کردید به دیگران ایده بدهید و این حرکت تان جای تشکر دارد.
Iran_tapesh  از هشتاد هزارتومنی که در ازاء کارش گرفته گفته و اینکه چقدر شیرین و بوده حتی شیرین تر از عسل 
مهدی: من امسال تابستون شروع کردم به کار در خونه و واقعا راضی هستم. هم سرگرم میشم و وقتم بیهوده تلف نمیشه و هم یه درآمد برای خودم دارم...
حسینی: سلام من تابستون می‌خوام از مادرم خیاطی یاد بگیرم.
شهید:به نظرم اونایی که استعداد نویسندگی دارند برنامه ریزی کنند و روزانه مثلا یکی دو ساعت یا بیشتر صرف نوشتن بکنند. اینطور شاید تا آخر تابستان اثر قشنگی رو بتوانند منتشر کنند و کلّی هم پول کسب کنند.
qeuun alone: می‌تونیم در لوازم تحریری محله خود شروع به کار کنیم. باز هم خیلی دوست دارم که درآمدی نیز داشته باشم اگر که نظری خوب بود من هم استفاده می‌کنم.

8

کار کجاست؟

بعضی از شما پیام داده بودید که کار کجاست؟ پیدا کنید ما می رویم انجام می دهیم، پیام های بالا جواب خوبی برای این مسئله است. خیلی‌ها خالق شرایط خوبی هستند که در آن قرار دارند، با روش های متفاوت و خلاقانه سعی کنید کاری انجام بدهید.

9

ادامه ماجرا

بعضی هم دوباره به مسئله و دغدغه‌هایشان اشاره کردند، کامنت‌های پست همچنان باز است و می‌توانید راه‌حل‌هاتان را با این دوستان به اشتراک بگذارید.
Karegarz24: اگر بتونیم خانواده‌ها را قانع کنیم و بدونن کارکردن نوجوانانشان عیب نیست و باعث میشه مسئولیت پذیر بشوند و روزهاشون بیهوده سپری نشه 
alboghobeish: پدرم با کارکردن من مخالف هست، میگه شما باید درس بخونی

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA