چند برابر بیشتر

آیا میخواهید بدانید چقدر در مسیر خوشبختی قرار دارید؟


آزمون را با صداقت پاسخ دهید و عددی که به جای علامت سوال قرار می گیرد را یادداشت کنید.

۱


در مسیر خوشبختی


لحظه‌ای دور از هیاهوی دنیای اطرافتان، خودتان به خودتان نمره دادید. یک نمره نمادین به تلاش‌هایتان در #مسیر_خوشبختی. نمره‌ای که می‌توانید با #تلاش بیشتر یا کمتر، آن را تغییر دهید. حالا بیایید طوری دیگر به ماجرا نگاه کنیم...
 
۲

به نمره معنوی خودتان بخاطر صداقتی که در پاسخ داشتید، یک نمره اضافه کنید (بالاخره این صداقت هم یک تلاش ستودنی است) و نتیجه را با آنچه در ابتدا به دست آوردید، مقایسه کنید؛ آیا نتیجه تنها به اندازه یک نمره تغییر کرد؟!


۳

یک گام جلوتر برویم. کمی خوشبینانه‌تر به کارهایتان نگاه کنید و ببینید آیا میشود یک نمره بیشتر به تلاش جسمی یا فکریتان اضافه کنید؟ اگر اینطور است، یکبار دیگر نتیجه را با نمره اولی که به دست آوردید مقایسه کنید!


۴

واقعا دلیل این همه #تغییر چیست؟  آيا جز این است که تلاش معنوی و جسمی و فکری در کنار هم باعث چند برابر شدن نتیجه تلاش‌های شما می‌شود؟ هیچکدام از کارها و تلاش‌های ما به صورت جداجدا، بر آینده و زندگی ما تاثیر نمی‌گذارد، بلکه هر یک اثری بر دیگری گذاشته و آینده را می‌سازند؛ درست شبیه عمل ضرب!


۵

در زندگی واقعی هم هر کدام از این تلاش‌ها، شاید به تنهایی نتیجه مطلوبی برای سعادت و خوشبختی نداشته باشد، اما در کنار هم شما را بیش از چیزی که فکر می‌کنید به جلو پرتاب می‌کند.


۶

رهبر انقلاب: «نسل نوجوان ما، هم #سلامت_جسمی داشته باشد، هم #سلامت_معنوی و روحی داشته باشد، هم #سلامت_فکری و عقلانی داشته باشد؛ آن‌وقت این، #آینده کشور را تأمین میکند.» ۹۵/۰۹/۲۳


  • ۲ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید