رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه:

مرگ نوبل

رهبر انقلاب صبح امروز در حسینیه امام خمینی و در ابتدای درس خارج فقه خود، درباره فاجعه کشتار مسلمانان مظلوم میانمار و لزوم فریاد دولتهای مسلمان علیه این فاجعه صحبت کردند و وظیفه جمهوری اسلامی را حفظ موضع شجاعانه و صریح در دفاع از مظلومین دانستند؛ بخش هایی از این  بیانات مهم ایشان را با هم می خوانیم.

۱

هیچ در مقابل فاجعه

این مسأله‌ی حقیقتاً فاجعه‌آمیز میانمار حقیقتاً یک حادثه‌ی کم‌نظیر است. جلوی چشم کشورهای اسلامی، دولتهای اسلامی، جلوی چشم یک میلیارد و نیم مسلمان، جلوی چشم مجامع جهانیِ مدعی و دولتهای ریاکارِ دروغگویِ مدعیِ حقوق بشر، یک دولت بیرحمی جمع مردم بی‌پناه را می‌کشند، آتش می‌زنند، خانه‌هایشان را ویران می‌کنند، بیرون می‌کنند. حقیقتاً حادثه‌ی عجیبی است این و هیچ عکس‌العملِ به معنای واقعی کلمه هم مشاهده نمی‌شود.
۲
 

اقدام عملی

راه چاره این است که دولتهای مسلمان عملاً وارد بشوند. البته منظور از اقدام عملی، لشکرکشی نیست بلکه باید فشار سیاسی، اقتصادی و تجاری خود را بر دولت میانمار افزایش دهند و علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد بکشند.

دولتهای مسلمان باید علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد بکشند.

۳

افتخار جمهوری اسلامی

جمهوری اسلامی این افتخار را برای خودش باید حفظ کند که علناً، صریحاً علیه ظلم حرف بزند، چه این ظلم در مناطق اشغال‌شده‌ی به وسیله‌ی صهیونیستها باشد، چه در کشور یمن و بمباران مردم یمن باشد، چه در بحرین باشد، چه در هر نقطه‌ی دیگری و چه در میانمار. باید نسبت به اینها جمهوری اسلامی موضع شجاعانه و صریح خودش را اتخاذ کند.

جمهوری اسلامی موضع شجاعانه و صریح خودش را اتخاذ کند.

۴
 

مرگ نوبل

تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی‌ها درست نیست. البته ممکن است در این حادثه تعصب مذهبی تأثیر داشته باشد اما این قضیه، یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت #میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.

با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.

 • ۳ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید
 • محمد رحیمیان ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰

  انشاالله با ظهور امام زمان کلک این ها هم کنده خواهد شد.

 • علیرضا مسلمی ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶

  نوبل صلح, نوبل صلح نیست. نوبل جنگه.
  جایزه نوبل رو به آدم های خوب نمیدن. به دست نشونده های آمریکا میدن.

 • علیرضا مسلمی ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳

  نوبل صلح, نوبل صلح نیست. نوبل جنگه.
  جایزه نوبل رو به آدم های خوب نمیدن. به دست نشونده های آمریکا میدن.