دیدار دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

این گوی و این میدان

امیرکبیر در دوران سه ساله صدارت خود کارهای مهمی کرد که اکنون کشور به فعالیت هایی از آن جنس نیاز دارد. این جمله ای بود که صبح امروز (شنبه) رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به آن اشاره کردند.

۱

حضرت آقا با اشاره به کم نظیر بودن تشکیل دولت دوازدهم در موعد مقرر و انجام شدن آسان فرآیند شکل گیری دولت، گفتند: اکنون نوبت رئیس‌جمهور و وزراست که اقدام و عمل را آغاز کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با گرامی‌داشت هفته دولت و بزرگداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفتند: با اینکه دوران مسئولیت این دو بزرگوار، بسیار کوتاه بود و نمی‌توان قضاوتی درباره عملکرد اجرایی آنان داشت، اما همواره از این دو شهید عزیز به نیکی و با تجلیل یاد می‌شود که علت آن، روحیات شخصیتی و مدیریتی آنان، همچون «انقلابی، مؤمن و صادق بودن» است.

۲

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه فرمودند: تشکیل دولت در موعد مقرر و انجام آسان فرآیند شکل‌گیری دولت بسیارمهم و کم‌نظیر بود؛ اکنون نوبت رئیس‌جمهور و وزراست که اقدام و عمل را آغاز کنند؛ ۴سال برای انجام کارهای اساسی، زمان کمی نیست چنان که امیرکبیر در دوران ۳ساله‌ی صدارت خود، کارهای مهمی کرد که اکنون کشور به فعالیت‌هایی از آن جنس نیاز دارد.

۳

بخشی از توصیه‌های امروز رهبر انقلاب خطاب به اعضای دولت: داشتن نیت الهی برای خدمت به مردم، انس با قرآن و دعا، داشتن روحیه‌ی جهادی، عملکرد تیمی اعضای دولت، داشتن تحمل صدای مخالف، ارتباط نزدیک با مردم، تقویت روحیه‌ی مردمی و پرهیز از اشرافیگری، کمک به حرکت‌های مردمی و خودجوش، درنظرگرفتن کارآمدی، تدین، انقلابی و جهادی بودن و پرکاری در انتخاب همکاران، پیگیری و نظارت بر زیرمجموعه، داشتن برنامه‌ی دقیق و مدون و علمی، شجاعت و خطرپذیری در اقدام.

۴

حضرت آقا با اشاره به ضرورت تغییر جهت‌گیری اقتصادی کشور از «اقتصاد نفتی» به «اقتصاد مولد و مردمی»، گفتند: باید اقتصاد را از نفت خلاص کنیم و این هدف مهم با توجه به امکانات، ظرفیت‌ها و نیروی انسانی کشور تحقق‌پذیر است؛ همان‌گونه که برخی کشورهای بدون نفت، این کار را کرده‌اند.

۵

رهبر انقلاب در ادامه افزودند: باید در مسائل دیپلماسی به انقلاب خود افتخار کنیم و از عمل به هنجارهای ملی و برآمده از انقلاب نظیر ظلم‌ستیزی و ایستادگی در مقابل استکبار احساس عزت کنیم. پایبندی به مواضع انقلابی باعث تشخص و برانگیختن احترام دیگران می‌شود؛ ضمن اینکه این کار با استفاده از نرمش و پیچش و طنازی‌های هنر دیپلماسی منافاتی ندارد.

  • ۰ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید