جشن تکلیف پسران با حضور رهبر انقلاب

ماموریت برای خوشبختی

امشب مراسم جشن تکلیف دو هزار تن از دانش‌آموزان پسر مدارس شهر تهران، با اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
 

۱
داشتن استحکام معنوی
در این مراسم رهبر معظم انقلاب جشن تکلیف را «جشن تشرّف به ساحت لطف و توجه پروردگار کریم» و «قابلیت دریافت مأموریت الهی در رسیدن به سعادت و خوشبختی» معرفی کرده و گفتند: انسان در مراحل مختلف زندگی حوادثی را تجربه می‌کند که لازمۀ مواجهۀ شجاعانه با این حوادث و دستیابی به افتخار دنیوی و عزت الهی، استحکام بنیه معنوی است.
۲

توجهِ به نماز اول وقت و قرآن
رهبر انقلاب در این دیدار بهترین راه ارتباط با خداوند را «نماز و قرائت قرآن» دانستند و گفتند: توجه به این واقعیت که مخاطب انسان در نماز، «خداوندِ قادرِ متعال» است، موجب توکل، شجاعت و اعتماد به‌نفس می‌شود، بنابراین نماز را اول وقت و با توجه بخوانید و با قرآن و معانی نورانی و هدایت‌بخش آن انس دائمی برقرار کنید.
۳

مطالعه روایت‌های شیرین دفاع مقدس
رهبر انقلاب اسلامی همچنین نوجوانان را به الگوگیری از شهیدان سفارش کردند و گفتند: شهیدان عزیز ما در جوانی و نوجوانی در دفاع از استقلال ملی و مصالح کشور و به منظور دفع شرّ دشمنان، با ارزش‌ترین دارایی، یعنی جان خود را در راه خدا فدا کردند و مطالعه کتابهای شیرین و پر جاذبه دفاع مقدس، ذهن شما را با آن ایثارگری‌ها و شجاعت‌ها آشنا می‌کند.
۴

استفاده از فرصت‌ها
توصیه دیگر ایشان «تجهیز به دانش و درس‌خواندن» و «تأمین سلامت جسمی، فکری و معنوی» بود. رهبر معظم انقلاب، به تأمین سلامت جسمی از طریق «ورزش و تغذیه مناسب»، و کسب سلامت معنوی با «توجه به خدا و نماز، دعا، توسل و یاد شهیدان» اشاره کردند و ادامه دادند: سلامت فکری را باید با کتابخوانی و مطالعه کتابهای راهگشای متفکران و نویسندگان خوب تأمین کرد.
ایشان به علم‌اندوزی و خودسازی اشاره کردن و افزودند: عزیزان من، فردای این کشور متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان این کشور و تاریخ آن خواهید بود، بنابراین با استفاده از فرصتها، خود را برای آن روز آماده کنید.
ایشان در پایان سخنان‌شان، نوجوانان را به قدردانی از پدران و مادران، حفظ احترام و جبران محبت‌های آنان توصیه کردند.
۵

 جزئیات بیشتر این دیدار به همراه مطالب و محصولات تکمیلی به زودی منتشر میشود
 • ۱۴ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید
 • سحرسادات ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳

  سلام.آقا جانم خداقوت...آقاجان من همیشه ازامام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف میخواهم ازخدا بخواهند که شمارا برای خودشان و انقلاب وبرای ما نگه دارد...آقاجان:جانم فدای جان شماوعمرم فدای عمرشما...برای ما مهم تراست...برای فرزندان خود دعاکنید...یاعلی

 • محمود رجبی ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰

  انشا الله ما هم به مقامی برسیم که بتونیم آقا رو از نزدیک ببینیم.

 • مهدی ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳

  باسلام
  لطفا با هر مناسبت پوستر و عکس مربوطه رو هم منتشر کنید.
  مطالب را دیر به دیر نذارید.

 • موسوی ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹

  آخه چرا اینقدر دیر به دیر مطلب میذارییییییییییییییین؟
  چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟:)

 • گمنام ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱

  چه عجب برگشتین.
  اگع میشه ادامه بدین .

 • لبیک یا خامنه ای ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴

  ای کاش ما هم برسیم به اونجایی که بتونیم آقا رو از نزدیک ببینیم...
  نحن صامدون تا آخرین قطره خون

 • رحیم علی ابادی ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۳

  سلام .سعی کنید مطالب بیشتری از نوجوان در سایت قرار دهید و ان ها را با مسائل وحشتناک وخطرات جنگ نرم اشنا کنید /ممنون میشوم !

 • امید عظیمی نژاد ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۵

  خیلی عالی بود ، یک نماینده از نسل ما ، در محضر آقا ، انگار خودم اونجا بودم
  خدارو شکر