آنتی ویروس مغزتان را به روز کنید!

۱

 


ویروس ها...


 

 احتمالا توی کتاب‌های علوم‌ و زیست مدرسه درباره ویروس‌ها، مطالبی را خوانده باشید؛ مثل اینکه ویروس‌ها برای فعالیت حتما باید وارد بدن و سلول زنده شوند و بدون امکانات سلول زنده، ویروس‌ها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. ویروس‌ها وقتی وارد یک سلول زنده می‌شوند با استفاده از امکانات همان سلول، به سرعت تکثیر می‌شوند و سلول را از کار می‌اندازند و خارج از بدن موجود زنده، ویروس‌ها هیچ قابلیتی ندارند. همچنین ویروس در صورت وجود راه انتقالی، به‌سرعت از بدن یک موجود زنده به موجود زنده دیگر منتقل می‌شود.


ویروس ها خارج از بدن موجود زنده، ویروس‌ها هیچ قابلیتی ندارند 
۲


  

ویروس بدبینی


  

 رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان از تعبیر بسیار مهم ویروس بدبینی استفاده کردند. بیایید ببینیم بدبینی چگونه مثل یک ویروس عمل می‌کند...
 اول از همه اینکه بدبینی به‌خودی‌خود فعالیتی ندارد و برای تاثیرگذاری باید وارد ذهن یک انسان شود. بدبینی یک حالت ذهنی است که فرد نسبت به اتفاقات دارد. مثلا فردی که باور دارد اغلب انسان ها حیله‌گر هستند، رفتار بیشتر انسان‌ها را حیله‌گری برداشت می‌کند. درست است که در جامعه افراد حیله‌گر هم وجود دارند اما افراد مبتلا به بدبینی، تعداد و اندازه این افراد را خیلی بیشتر از اندازه واقعی می‌بینند یا حتی رفتار آدم های خوب را هم گاهی حیله‌گری برداشت می‌کنند...بیایید ببینیم بدبینی چگونه مثل یک ویروس عمل می‌کند...     
۳

  

آنتی ویروس!


  


 وقتی بدبینی به ذهن یک انسان سرایت می‌کند، اگر درمان نشود، به سرعت تکثیر می‌شود و تمام ذهن فرد را پر می‌کند. هنوز در این مرحله فقط و فقط یک فرد ویروسی شده، اما کافیست او به‌وسیله ابزارهای ارتباطی از گفت‌وگو گرفته تا نوشتن مطالب در شبکه‌های اجتماعی و ... نظراتش را با دیگران در میان بگذارد؛ نظراتی که ساخته‌ی همان ذهن آلوده به ویروس است. در این حالت اگر ذهن طرف مقابل در برابر این ویروس مقاوم نباشد، ویروس او را نیز آلوده خواهد کرد. 
 

اگر ذهن در برابر ویروس مقاوم نباشد، ویروس او را آلوده خواهد کرد    
۴

  

انتقال سریع


 

 در نتیجه، تعداد بیشتری فرد آلوده به ویروس خواهند شد که آن‌ها نیز فعالیت‌های ارتباطی انجام می‌دهند و به همین شکل در مدت کوتاهی افراد بسیار زیادی مبتلا به ویروس خواهند شد. چیزی شبیه ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا که وقتی فردی از خانواده به آن مبتلا می‌شود، اگر تدبیر درستی برای آن نشود، باقی افراد خانواده نیز به سرعت مبتلا خواهند شد.
 راه درمان و البته پیشگیری از این ویروس را در بخش بعدی یادداشت، با شما در میان خواهیم گذاشت... 
 

در مدت کوتاهی افراد بسیار زیادی مبتلا به ویروس خواهند شد 
 
۵

  

سخن آقا


  


 رهبر انقلاب: گاهی اوقات در بیان آن انتقادی که نسبت به یک دستگاهی یا به یک شخصی داریم، مبالغه می‌کنیم. این مبالغه در آلوده کردن و هرچه بیشتر مضطرب کردنِ افکار عمومی به کار خواهد رفت؛ ویروس بدبینی را نباید گسترش داد.


  • ۰ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید