ما همیشه به شما شیرزنان ایرانی افتخار می کنیم

دختران افتخار

۱

 


  
 

سنگ تمام


  

مسابقات آسیایی در حال برگزاری است، تا اینجا ورزشکاران ایرانی توانسته‌اند ده‌ها مدال رنگارنگ کسب کنند. در همین چند روز افتخاراتی مثل رکوردشکنی سهراب مرادی و طلای بهداد سلیمی در وزنه‌برداری، کشتی‌های بی‌نقص و شجاعانه حسن یزدانی، طلای صخره‌نوری رضا علیپور و یا مدال طلای سجاد گنج‌زاده در کاراته و طلای غرورآفرین احسان حدادی و حسین کیهانی، به همه ما خیلی چسبیده و به آن‌ها افتخار کرده‌ایم. همه قهرمانان ما در رشته‌های کشتی، کاراته، ووشو، کبدی، تکواندو، روئینگ، شمشیربازی و تیراندازی سنگ تمام گذاشته‌اند.

 
 

همه قهرمانان ما در رشته‌های مختلف سنگ تمام گذاشته‌اند


     
۲

  

دختران افتخار


  

اما پیروزی های بانوان ورزشکار ما در این مسابقات افتخار دیگری داشت. دختران قهرمان ایران زمین توانستند باز هم توانایی‌های خود را این بار در میدان ورزش و در مسابقات آسیایی ثابت کنند. خواهران منصوریان در رشته ووشو مدال نقره کسب کردند و خانم کیانی با تنها 18 سال سن توانست مدال نقره همین رشته ورزشی را به ارمغان بیاورد. خانم ها سلحشوری و کیانی و علیپور و خاکسار و عباسعلی و زنگنه  مدال‌آوران رشته‌های تکواندو و کاراته بودند. تیم روئینگ بانوان ما هم به مدال نقره دست یافتند و خانم جام بزرگ هم توانست در رشته تیراندازی مدال برنز بیاورد. گل سر سبد این افتخارات هم قهرمانی تیم کبدی بانوان ما در مسابقات آسیایی بود که بالاخره از سد کشور قدرتمند هند گذشتند و بوسه دسته‌جمعی آن‌ها بر پرچم مقدس کشورمان و خواندن دسته جمعی آیة الکرسی پس از پایان بازی نهایی، در یادها باقی خواهد ماند.


  
 

پیروزی های بانوان ورزشکار ما در این مسابقات افتخار دیگری داشت


    
۳

  

واقعیت آشکار


  

این پیروزی‌ها فقط بخشی از موفقیت‌های روزافزون دختران ایران است. با اینکه برخی‌ها تلاش کردند تا نشان دهند، دختران ایرانی فرصت پیشرفت ندارند؛ اما موفقیت‌هاشان در عرصه های علمی و ورزشی و فرهنگی و شغلی آن‌ها در این سال‌ها ، واقعیتی است که دروغ بودن این ادعاها را ثابت می‌کند.


 
 
۴

  

نشان افتخار


 
 

دخترانی که نشان دادند که حجاب برای پیشرفت یک خانم، محدودیت نیست؛ حجاب نه تنها مانع از غلتیدن در فرهنگ سرهم بندی شده غربی می‌شود بلکه یک نشان افتخار است. وقتی دخترانی که با افتخار و با حجاب کامل به موفقیت می‌رسند، تمام کوه رسانه‌ای را که غربی‌ها ساخته‌اند، فرومی‌ریزد؛  و پرسش مردم جهان را درباره حقیقت حجاب بر می انگیزد.


  
 

دخترانی که نشان دادند که حجاب برای پیشرفت یک خانم، محدودیت نیست


  
۵

  

روحیه قوی


  

چرا یک خانم چه قهرمان ورزش باشد، چه هوادار و چه حتی اهداکننده مدال به جای آنکه توانایی‌های خود را به جهان ثابت کند، باید با بی‌حجابی و پوشش کم بدن خود را به نمایش بگذارد؟ دختران ما با ایستادگی برای حفظ حجاب می‌جنگند، حق خود را از دهان شیرهای دنیا بیرون می کشند و آن ها را انگشت به دهان و حیران می کنند.«ببینید چه‌کسی طاقت می‌آورد در مقابل چشمهای ملامتگر و پرسشگر دنیای مادّی که افتخار زن به این است که حتماً لخت بیاید [این کار را بکند]؟... یعنی کار غلط، کار عوضی، کارِ کاملاً موذیانه و سیاست‌بازی‌شده؛ در یک چنین دنیایی یک خانمی با چادر یا با یک حجاب کامل اسلامی میرود روی آن سکّو می‌ایستد و جایزه‌ی قهرمانی‌اش را می‌گیرد؛ این خیلی مهم است؛ این از آن پرچم که می‌رود بالا مهم‌تر است؛ این نشان‌دهنده‌ روحیّه‌ قوی ایرانی مسلمان است.»1 


 
 
 

دختران ما با ایستادگی برای حفظ حجاب می‌جنگند


     
۶

  

تبریک


  

نو+جوان قهرمانی و افتخار آفرینی دختران انقلاب و شیرزنان ایران را به همه مردم ایران و همه آن‌هایی که برای رسیدن به اهداف والای خود دست از ایستادگی و تلاش بر نمی‌دارند تبریک می گوید.

 
۷

 

پاورقی


  

1- بیانات رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای ورزش کشور 21/10/94


   

 


  • ۱ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید
  • موسوی ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۶

    ایشالا که مبارکشون باشه...
    به زودی ما دخترای ایرانی بقیه قله های افتخار رو هم فتح می کنیم...
    هرکی میخاد اون روز رو قله ها جا داشته باشه بیاد پیش ما؛ وگرنه دیگه جا پیدا نمیکنه!!!