رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان ارشد نظامی

خدمت به مردم از بزرگترین عبادات

۱
گاهی لازم است کمی بیشتر فکر کنیم؛ یعنی بنشینیم یک کنجِ دنج و با خودمان حساب و کتاب کنیم. بیش­تر هم وقتی حال­مان از بعضی چیزها گرفته باشد این روش جواب می­دهد. قرار نیست سر خودمان کلاه بگذاریم و نقاط قوت تخیلی درست کنیم یا از دشمن­مان یک تصویر عجیب و غریب بسازیم. کافی­ست واقعیت­ها را ببینیم، داشته­هایمان را دوباره بشماریم، برنامه­های دشمن را هم از قلم نیندازیم. حضرت آقا در دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح به بعضی از این واقعیت­های کشور اشاره کرده­اند... و مهم همین است که واقعیت دارد.
 
۲

بهترین دعا


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار نوروزی با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، با آرزوی سالی بابرکت و پرتوفیق برای همه‌ی ملت، گفتند: بهترین دعا و بالاترین توفیق برای انسان، شناخت و تشخیص صراط مستقیم و استقامت در این راه است.
ایشان، نیروهای مسلح کشورمان را نیروهایی برخوردار از فکر و عقیده دانستند و گفتند: خدمتِ با معرفت و مخلصانه به مردم از بزرگ‌ترین عبادات است و باید قدر این فرصت را دانست، همچنان‌که در دوران دفاع مقدس نیز مجاهدان و شهیدان از آن فرصت استفاده کردند و امروز نیز آرزوی همه‌ی رهروان راه خدا، نیل به شهادت است.
 
۳

چگونه موانع را برطرف کنیم؟


سپس فرمانده کل قوا بیان کردند: کمبودهای مالی نباید مانعی برای پیشرفت باشد و همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس با وجود کمبودهای فراوان، یک جنگ طولانی با پیروزی قاطع و بدون جابه‌جا شدن حتی یک متر از مرز کشور به پایان رسید، امروز نیز می‌توان با ابتکار و همت بلند، کمبودها را برطرف کرد.
ایشان، پیشرفت‌های نظامیِ کنونی کشورمان را غیرقابل مقایسه با دوران جنگ دانستند و گفتند: با توکل به خدا، اعتماد به نفس، و انضباط و پیگیری مدیریتی، امروز نیز می‌توانیم موانع را برطرف کنیم.
 
۴

برای مقابله با دشمن، روحیه را تقویت کنیم


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به برنامه‌ی دشمن برای «تضعیف روحیه‌ی مسئولان، مردم و نیروهای مسلح» اشاره کردند و گفتند: دشمن تلاش می‌کند با استفاده از تاکتیک‌های جنگ روانی، در مسئولان ضعف و تزلزل ایجاد، و احساس «نمی‌شود و نمی‌توانیم» را در آن‌ها القا کند.
ایشان، «تقویت روحیه‌ی نیروهای مسلح» را وظیفه‌ی فرماندهان ارشد نظامی دانستند.
سپس فرمانده کل قوا با اشاره به تلاش دشمن در جلوگیری از تقویت نیروهای مسلح، بیان کردند: دشمن، هر یک از بخش‌های نیروهای مسلح همچون ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج را به‌‌نحوی می‌کوبد تا از درون تهی شوند اما نیروهای مسلح باید از لحاظ سازماندهی روزبه‌روز قوی‌تر شوند.
 
۵

دولت­های ریاکار


بعد، رهبر انقلاب به حمایت‌های همه‌جانبه‌ی دولت‌های غربی از صدام در جنگ تحمیلی، اشاره­کردند و گفتند: دولت‌های ریاکار اروپایی که امروز در قضیه‌ی سوریه مدعی استفاده از سلاح‌های شیمیایی هستند، در زمان جنگ تحمیلی، خروارها سلاح شیمیایی به صدام دادند تا او با این سلاح‌ها به جبهه‌های ما و مناطق سردشت و حلبچه حمله کند.
 
۶

جرئتش را ندارند!


رهبر انقلاب با اشاره به حمله‌ی آمریکا به سوریه و افرادی که معتقدند این کار توسط آمریکا در نقاط دیگر دنیا هم ممکن است، گفتند: جنایت، تجاوز، تخطی و تعدی کاملاً از آمریکایی‌ها برمی‌آید و در نقاط دیگر دنیا نیز این کارها را کرده‌اند؛ اما مسئله این است که آن‌ها جرئت انجام چنین کاری را در کجا خواهند داشت؟... جمهوری اسلامی نشان داده است که با این‌گونه حرف‌های بی‌ربط و کارهای غلط، از میدان به‌در نمی‌رود و مردم و مسئولانی که به انقلاب اعتقاد دارند، با توکل بر خدا، در مقابل تهدیدها و تشرها عقب نمی‌نشینند، زیرا اگر بنا بر عقب‌نشینی بود، امروز کشور دچار درماندگی و ورشکستگی روحی و تمدنی شده بود.
 
۷

غلط تکراری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حمله­ی اخیر آمریکا به سوریه را ارزیابی کردند و گفتند: کاری که آمریکایی‌ها کردند، اشتباه و خطایی راهبردی است و آن‌ها درحال تکرار خطای گذشتگان خود هستند... مسئولان قبلی آمریکا داعش را به وجود آوردند یا به آن کمک کردند و مسئولان کنونی نیز درحال تقویت داعش یا گروهی نظیر آن هستند.
رهبر انقلاب اسلامی به خطری که این گروه‌ها در آینده برای آمریکایی‌ها ایجاد خواهند کرد اشاره و بیان کردند: اروپا امروز به‌خاطر غلطی که در تقویت تکفیری‌ها انجام داد، گرفتار است و مردم در خانه و خیابان امنیت ندارند و آمریکا نیز درحال تکرار همان غلط است.
در پایان این دیدار هم نماز به امامت رهبر انقلاب اقامه شد.

  • ۰ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید