دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با رهبر انقلاب

هوای قلبت را داشته باش!

۱

 

  

کلید مشکلات


  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با تبریک اعیاد و ماه رجب، این ایام مبارک را فرصت‌هایی برجسته برای عبادت و توسل خواندند و افزودند: کلید حل مشکلات، «دعا، یاد خدا و اصلاح دل‌ها» است و ماه رجب عید کسانی است که قصد اصلاح قلوب خود را دارند. 
۲

    
 

تقویت ارتباط


  
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ایستادگی مسئولان بر اهداف اسلام و جمهوری اسلامی، گفتند: «تقوا» و «اجتناب از گناه، خیانت و دنیاطلبی» که عامل ایستادگی، و برای مسئولان از اوجب واجبات است، در گرو تقویت ارتباط با خدا است. 
۳

     

اشکال کار


  

 ایشان با یادآوری روحیه‌ی انقلابی و خدمتگزارانه‌ی حاکم بر مدیران کشور در دهه‌ی ۶۰، خطاب به مسئولان خاطرنشان کردند: آیا آن احساسات و رفتارهای تحسین‌برانگیز را به یاد دارید؟ آیا آن بی‌اعتنایی به مال دنیا و اهتمام به خدمت را به یاد دارید؟ اشکال کار این است که گاهی آن ارزش‌ها فراموش می‌شود.

 
 

اشکال کار این است که گاهی آن ارزش‌ها فراموش می‌شود


   
 
۴

  

تعمیر قلب


  

   رهبر انقلاب اسلامی راه جلوگیری از مبتلا شدن به غفلت و سقوط تدریجی را مراقبه خواندند و افزودند: همه‌ی ما مسئولان در جمهوری اسلامی احتیاج به تعمیر قلب خود داریم زیرا جمهوری اسلامی بر اساس اهداف و آرمان‌های مهمی همچون توحید و شریعت الهی، عدالت، آزادی و استقلال به‌وجود آمده و با حکومت‌های متعارف در دنیا متفاوت است.

 
 

همه‌ی ما در جمهوری اسلامی احتیاج به تعمیر قلب خود داریم


  
۵

  

نیروی جوانانه


  

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید بر لزوم ساماندهی فضای کسب‌وکار به‌عنوان زیربنای اقتصاد کشور، افزودند: انجام این کار جزو وظایف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است و آن ستاد نیز پیگیر حل مشکلات است اما باید کار با نیرو و انگیزه‌ی جوانانه دنبال و پیگیری شود.


  
 

باید کار با نیرو و انگیزه‌ی جوانانه دنبال و پیگیری شود


  
۶

  

حرام شرعی


 
 

ایشان همچنین با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه‌ی ایجاد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به مطالبه‌ای عمومی، گفتند: مسئولان باید امنیت و حریم داخلی مردم و کشور را حفظ کنند. تعرض به امنیت و حریم داخلی مردم «حرام شرعی» است و نباید انجام شود.رهبر انقلاب اسلامی افزودند: متصدیان کار در دستگاه‌های دولتی و قضائی مراقبت کنند تا حریم داخلی زندگی مردم و اسرار آن‌ها محفوظ بماند.


  
 

تعرض به امنیت و حریم داخلی مردم «حرام شرعی» است


  
 • ۳ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید
 • حسین استواری ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵

  سلام و خدا قوت
  با سپاس بیکران از اینکه وبگاه رو به روز نگه داشته اید.
  انتظار می رود که کانال در پیام رسان های داخلی از قیبل سروش راه اندازی و به اطلاع عموم برسه.

 • هانیه سادات سیدمحسنی ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۰

  سلام. کاش میشد راه های مراقبه ی نفس رو برامون به صورت خلاصه و مفید ارائه میدادید! کتاب هایی که میتونن در این راه کمکمون کنن هم معرفی میشدن که دیگه عالی میشد ..!