پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

عصر تحولات

«نقطه‌ی اصلی آن است که کار را برای خدا و به شوق انجام وظیفه بکنید. اگر این توفیق را یافتید هدایت الهی هم به کمک شما خواهد آمد انشاءالله.» این جمله ای است که رهبر انقلاب در پیام خود خطاب به نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا بیان کردند و به لزوم توجه به تحولات عصر کنونی برای شناخت وظایف جدید اشاره کردند. 
شکل گیری اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا به سال 1344 باز میگردد. سالی که تعدادی از دانشجویان مسلمان ایرانی در شهرهای مختلف آلمان، طرح اولیه این اتحادیه را شکل دادند و ایده خود را با شهید آیت الله بهشتی که آن زمان رئیس مرکز اسلامی هامبورگ بودند، در میان گذاشتند؛ پس از استقبال شهید بهشتی از این طرح، اولین گردهمایی این اتحادیه در همان سال و در یکی از شهرهای آلمان پس از شنیدن پیام شهید بهشتی برگزار شد. اولین پیام امام خمینی به اتحادیه در سال 1348 نوشته شد و این روند در سالهای بعد هم ادامه داشت. در سالهای اخیر، آیت الله خامنه ای به طور مستمر، به مناسبت نشست های سالانه این اتحادیه پیام صادر کرده اند. پیام امسال رهبر انقلاب به  پنجاه‌ودومین نشست این اتحادیه را که حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای آن را در مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین قرائت کردند، با هم می خوانیم.

۱

عصر تحولات

بسم الله الرّحمن الرّحیم
جوانان عزیز دانشجو
زمان کنونی و تحوّلات آن، انتظاراتی از جوانان را تعریف می‌کند که در دوران‌های گذشته وجود نداشت یا شناخته نبود. جوان دانشجو باید آن تحولات و این انتظارات را به درستی بشناسد و خود را آماده سازد
۲
 

شرط هدایت

انجمن‌های اسلامی و فضای دینی در آن، می‌تواند در این آمادگی، شما را یاری دهد. نقطه‌ی اصلی آن است که کار را برای خدا و به شوق انجام وظیفه بکنید. اگر این توفیق را یافتید هدایت الهی هم به کمک شما خواهد آمد انشاءالله.
سعادت همه‌ی شما را از خداوند متعال خواهانم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶
 
 

نقطه‌ی اصلی آن است که کار را برای خدا و به شوق انجام وظیفه بکنید


  • ۱ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید