بیانات رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهید ییلاقی

نسل هزاران حججی

"جوانی که دنبال وظیفه میرود، میفهمد چه‌کار دارد میکند؛ یک نمونه‌اش همین حججی است و هزارها نمونه از این قبیل وجود دارد." این جمله ای بود که رهبر انقلاب خطاب به جوانان حاضر در دیدار با خانواده شهید ییلاقی گفتند؛ حضرت آقا در ادامه راهکارهایی برای آنکه بتوانیم جای شهدا را پر کنیم، بیان کردند که آنها را با هم می خوانیم.

۱
 

 

نسل امیدبخش

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم
...شماها جوانید، شماها نسل سوّمید؛ اوّلاً جوان این نسل، جوان نسل سوّم، از جوان نسل اوّل امیدبخش‌تر است درصورتی‌که بتواند ایمانش را حفظ کند. 
۲
 

احساسات نسل اولی

جوان نسل اوّل، کسانی بودند که از روی احساسات، از روی هیجان [کار کردند]؛ احساسات بود، احساسات خوبی هم بود و همان احساسات کار کرد، یعنی یک نظام کهن را سرنگون کرد و اسلام را رو آورد؛ این را ما کوچک نمیگیریم، امّا غالباً دانه‌دانه‌ی افراد ــ نمیگویم همه ــ از روی احساسات لانه‌ی جاسوسی را آن روز رفتند و با شجاعت تمام گرفتند، امّا بعداً رفتند با آمریکایی‌ها صحبت کردند و عذرخواهی کردند؛ این ناشی از چیست؟ ناشی از کم‌عمق بودنِ آن انگیزه است. 
 
 

جوان نسل اوّل، کسانی بودند که از روی احساسات، از روی هیجان [کار کردند]

۳
 

نسل هزاران حججی

آن انگیزه متّکی به یک زیرساخت محکم نبود؛ انگیزه بود، امّا زیرساختش محکم نبود. جوانهای امروز ــ [هرچند] بعضی [از آنها] هستند که بی‌خیال در خیابان راه میروند؛ زمان جنگ هم بودند، نه اینکه نبودند ــ امّا آن [جوانی] که دنبال وظیفه میرود، میفهمد چه‌کار دارد میکند. یک نمونه‌اش همین حججی است و صدها نمونه، بلکه هزارها نمونه از این قبیل وجود دارد.


  
 

یک نمونه‌اش همین حججی است و صدها نمونه، بلکه هزارها نمونه از این قبیل وجود دارد

۴
 

آینده مال شماست

لذا من به جوان امروز درصورتی‌که انگیزه و ایمانش درست باشد، اعتمادم و امیدم بیشتر است تا به جوان آن روز. شماها آن جوان امروز هستید. آینده مال شماها است، این مملکت مال شماها است. هرچه میتوانید خودتان را بسازید، هم از لحاظ فکری بسازید، هم از لحاظ ایمانی بسازید؛ هم فکر را درست کنید، هم ایمان و دل را درست کنید. 

 
 

هرچه میتوانید خودتان را بسازید، هم از لحاظ فکری هم از لحاظ ایمانی

۵
 

چگونه جای شهدا را پر کنیم؟

با خدا اُنس داشته باشید، اگر میتوانید، تا آنجایی که میتوانید، نماز شب بخوانید؛ نماز را خوب بخوانید، با توجّه بخوانید، قرآن را بخوانید. اینها چیزهایی است که میتواند جای این شهدا را پر کند؛ این کارها لازم است.

  
 

اینها چیزهایی است که میتواند جای این شهدا را پر کند

۶
 

امید و اعتماد بیشتر

من به شماها بیشتر امید دارم، به همین جوانِ نسل شما؛ [البتّه] اشخاص شما را نمیخواهم بگویم، چون آشنایی ندارم، امّا به این نسل من بیشتر اعتماد دارم و بیشتر امید دارم تا آن [نسل قبلی].


  
 

به این نسل من بیشتر اعتماد دارم و بیشتر امید دارم تا آن [نسل قبلی]

 • ۵ نظرها
نمودار فعالیت کاربران در طول هفته گذشته
با کلیک بر روی گزینه ها، الگوی کمرنگ را بسازید
 • علی لطفعلی پور ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴

  آقا من مثل حججی ها توی جنگ فرهنگی سرمیدم

 • م.م ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳

  با سلام
  خداقوت
  ان شالله که قابل باشیم
  بتونیم همونی باشیم که رهبر فرمودن

 • محمد اکبری زاده ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اقا خداییش خدا قوت پست های بخش نوجوان واقعا عالی، گیرا، پخته و نوع ارائه اش هم فوق العاده هستش.
  اجرکم عند الله